Facebook

Dječiji zbor

Subotom u 15.30 sati.

"Blago Vama, jer tko pjeva duplo moli" (hrvatska uzrečica)

U subotu 21. studenog 2015. godine održan je susret djece i mladih u Darmstadtu u organizaciji Dušobrižničkog ureda iz Frankfurta. Susret je započeo svetom misom u 12. sati, koju je predvodio fra Nedjeljko Brečić, voditelj HKM Darmstadt. U koncelebraciji je bilo još osam svećenika iz različitih hrvatskih katoličkih misija u Njemačkoj. Fra Nedjeljko je u progodnoj propovijedi istaknuo: Kako je svaka uloga u zboru jako bitna, kako ne postoji ne važna karika nevažni glas ili instrument, nego svaki svojim glasom obogaćuje cijeli zbor i daje mu jedninstvenost, baš kao i u životu i u vjeri. Stoga zbor je blago koje treba njegovati i čuvati u svim župama i misijama.

Poslije svečanog misnog slavlja, pozdravnu riječ uputili su i konzuli Generalnih konzulata Hrvatske i Bosne i Hercegovine, gosp. Vladimir Duvanjak i gosp. Dragan Bagarić. A ankon toga su uslijedili i nastupi zborova. Najprije je kao domaćin nastupio zbor HKM Darmstadt, a potom je izvlačenjem određen nastup zborova. Tako su u nastavku nastupili zborovi sljedećim redoslijedom: HKM Nürnberg, HKM Mittelbaden (Karlsruhe), HKM Ludwigshafen am Rhein, HKZ Bietigheim-Bissingen, HKM Mainz, HKZ Balingen, HKM Mannheim-Mosbach, HKZ Pforzheim-Bruchsal, HKŽ München, HKZ Ludwigsburg, HKM Wiesbaden, HKŽ Frankfurt am Main i HKM Offenbach.

Zbor naše župe predstavljalo je preko 70 članova, a izveli su dvije pjesme: Slava Tebi Gospode, Hvala Gospodu.

Zborove animira i vodi s. Pavlimira Šimunović
Pozivamo sve uzraste vjernika koji vole crkveno pjevanje da se uključe u naše zborovre te da se prijave kod s. Pavlimire Šimunović!

 

Pretraživanje

Idi na vrh