Facebook

Susreti se održavaju zadnji ponedjeljak u mjesecu u 16.00 sati.

Ove godine po prvi put upriličili smo zajednički blagoslov svih brakova, koji ove godine slave neku „okrglu obljetnicu“, bilo da se radi od 25, 30, 40 ili 50 godina braka.

Naime, 3.6.2018. u Katedrali (Dom), preko župske svete mise, koju je predvodio župnik fra Željko zu koncelebraciju fra Kristijana i fra Ivana, bio je blagoslov sedam takvih brakova koji su željeli na taj način proslaviti svoje obljetnice. 25 godina braka proslavili su Mirjana i Vjeran Ivošević, Dražena i Pero Kuliš, Blaga i Milorad Lekić te Ruža i ivica Mandić. 30 godina braka proslavili su Božana i Jakov Rimac, 40 godina braka proslavili su Rosa i Jakov Ostojić i 50 godina braka proslavili su Dragica i Tomislav Ivošević. Osvrćući se na evanđelje, fra Željko ih je u svojoj propovijedi stavljio za primjer svim mlađim bračnim parovima. Jer da bi se doživjela neka od ovih obljetnica zajedničkog življenja, ne smijemo samo pazit na propise i zakone koji se stavljaju uz zajednički život, nego se taj zajednički život treba temeljini na ljubavi, koja nadilazi svaki zakon, čineći dobro drugome u svakoj prilici, tj. zakonu daje pravu svrhu! Čestitamo svima!!!

Pretraživanje

Idi na vrh