Facebook

Susreti se održavaju zadnji ponedjeljak u mjesecu u 16.00 sati.

Na Veliki ponedjeljak, 25. 03. u prostorijama Hrvatskog centra održan je redoviti mjesečni susret "Seniora". Tema ovog susreta bila je USKRS.

Susret je predvodio fra Marko Domazet-Lošo, te koordinatorica "senioren-grupe" Dražena Brešić. 

Susret je započeo u 16.00 sati uz lagano okrijepljenje uz kavu i kolače. Poslije kave uslijedilo je i otvaranje teme o Uskrsu. "Seniori" su rado iznijeli svoja zapažanja i sjećanja o Uskrsu iz svog djetinjstva, kao i njihovo razmišljanje što bi bio Uskrs. Potom smo zajedno kroz pitanja i razgovore došli do određenih ideja koje smo rekli prijmjeniti i na svoj život. Zaključilo smo kako je najgore za čovjeka ako ostane zatvoren u sebe, u svoj prostor, u svoju kuću. Jer to bi bio zatvor poput kamena navaljenog na grob. Unutra samo čovjek može propadati. Izaći iz toga, dopustiti Kristu da otvori vrata našega "groba", kako bi nas osvježio bez obzira na godine i probleme. Izići u susret drugome, izići izvan, družiti se pravi je smisao Uskrsa. Hrabro usprkos poteškoćama navještati tu rados i životnu snagu koju daje Krist. Susret je završio oko 18.30 kada smo se uputili na molitvu krunice i sv. misu. Dogovoren je susret i zadnji ponedjeljak u četvrtom mjesecu, tj. 29. 04. 2013. godine

Pretraživanje

Idi na vrh