Facebook

19. 1. 2019 u 17 sati u našem hrvatskom centru imali smo prvi ovogodišnji Obiteljski susret. Tema susreta je bila „Čemu ljutnja“, a susret je predvodio fra Ivan. Uvod u susret su nam pripremili Framaši, koji su izvedbom malog scenskog prikaza prikazali obiteljsku ljutnju – svađu, mladog bračnog para pred psihoterapeutom. Sam susret je bio podijeljen u dva dijela. U prvom djelu bio je općeniti govor o ljutnji, kao jako intezivnoj ljudskoj strasti, kao i govor o tome što kaže Biblija o samoj ljutnji. Nakon prvog dijela je bila pauza u kojoj su se svi prisutni mogli osvježiti kavom i domaćim kolačima, koje svaki put, neumorno, pripremaju naši franjevački trećoredci. Poslije pauze uslijedio je drugi dio koji je imao za uvod prblematiku ljutnje koja traje sa bračnim partneron, prijateljem, poznanikom, ili nekom s kojim smo rodbinski povezani. Riješenje tog i takvih problema, u ovom drugom dijelu susreta, pokušali smo riješit opet kroz Božju Riječ-Bibliju. Cijeli susret je zaključen jednim prijedlogom! A prijedlog je slijedeći, može ga svatko primjenit na sebi.?
PRIJEDLOG - Sljedećeg tjedna potrudite se kod svog muža, žene, prijatelja, prijeteljice, poznanika, poznanice, ili kod nekoga iz obitelji, uže ili šire rodbine, zapaziti tri lijepe osobine. Krajem tjedna zapišite ih na papir i kažite toj osobi zašto cijenite te njene osobine. Budete li se usredotočili na ono što je pozitivno kod osobe s kojom ste na bilo koji način povezani, lakše ćete se osloboditi ljutnje i ogorčenosti.
Na samom kraju je fra Željko zahvalio svima koji su na bilo koji način sudjelovali u ovom susretu, koji je nadamo se, bio na izgradnju!

Pretraživanje

Idi na vrh