Facebook

Potrebno za sv. Pričest

Potvrda o sakramentu krštenja (ukoliko nije kršten/a u našoj župi)

Redovito pohađanje sv. Mise

Redovito pohađanje vjeronauka

Pod geslom „Isus – kruh života“ proslavili smo 11. lipnja 2022. u našoj župi prvu svetu pričest.
S. Filipa Smoljo marljivo je tijekom vjeronaučne godine pripremala 76 djevojčica i dječaka kako bi prvi put mogli pristupiti k stolu Gospodnjem i biti sudionici Njegove gozbe. Radost i ljepotu ovog trenutka uveličao je lijepo urešen oltar ispred kojeg su se prostirale bijele hostije s upisanim imenima svakog prvopričesnika.


Vidno uzbuđeni i s čistom djetinjom radošću strpljivo su čekali na taj veliki trenutak dok su se tijekom euharistijskog slavlja izmjenjivale molitve, pjesme i recitacije u kojima su i prvopričesnici aktivno sudjelovali.
Pjesmom ih je pratio dječji zbor naše župe uz glazbenu pratnju Antonije Lončar i Ane Marelje, a pod ravnanjem s. Pavlimire Šimunović.
Svečanosti proslave pridonijeli su i naši folkloraši koji su budno pazili da sve protekne u najboljem redu.
Svečano euharistijsko slavlje predvodio je župnik fra Petar Komljenović uz konclebraciju fra Frane Milanovića Litre i fra Kristijana Šilića.
U nadahnutoj i djeci pristupačnoj propovijedi fra Petar je našim malim slavljenicima približio tajnu po kojoj vjerujemo da je Isus kruh života i po kojoj, blagujući Njegovo tijelo, i mi s Njim postajemo jedno.
Upozorio je i na opasnost koja dolazi od sotone koji se svim silama trudi odvratiti vjernike od Isusa i navesti ih na zlo. To je ujedno bio i uvod u obnovu krsnih obećanja.
Dao dragi Bog da jasno „NE“ sotoni i njegovim napastima i još jasnije „DA“ Isusu, vjeri i Crkvi naših prvoprčesnika jednako glasno odzvanja tijekom cijelog njihova života kao što je danas odzvanjalo crkvom sv. Ante!
Budimo im u tom kao zajednica potpora i primjer!

Pretraživanje

Idi na vrh