Facebook

Datum slavlja Prve svete pričesti

06.06. 2015. u katedrali sv. Bartolomeja

Potrebno za sv. Pričest

Potvrda o sakramentu krštenja (ukoliko nije kršten/a u našoj župi)

Redovito pohađanje sv. Mise

Redovito pohađanje vjeronauka

Slavlje prve pričesti održano je 11. svibnja. 2019. godine u katedrali sv. Bartolomeja u Frankfurtu/M.
U Hrvatskoj katoličkoj župi Frankfurt/M 112-ero djece, radosna srca, po prvi put pristupilo je stolu Gospodnjem. Slavlje koje je započelo svečanom procesijom, predvodio je župnik fra Željko Ćurković uz koncelebrante župnog vikara fra Ivana Čikaru i fra Ivana Bošnjaka.


U euharistijskom slavlju prvopričesnici su krasnoslovili Svako srce danas kliče, recitirali, pjevali, predmolili molitvu vjernika i prinijeli darove.
Na misi su pjevali, prvopričesnici solisti, dječji zbor pod ravnanjem s. Pavlimire Šimunović uz instrumentalnu pratnju Pax-a koji je uvježbao fra Kristijan Šilić i orguljsku pratnju Lovre Ivoševića.
Na 4. vazmenu nedjelju, nedjelju Dobrog Pastira, zahvalno euharistijsko slavlje predvodio je župni vikar fra Ivan Čikara. Uistinu je pravo i dostojno neprestano zahvaljivati dobrom Bogu. Naime, tko zahvaljuje Bogu, svjestan je da ga Bog ljubi i da je to ono što prethodi svakoj našoj misli, riječi i djelu. Zahvaljujući Bogu, ovogodišnji prvopričesnici dokazali su da su sudionici Božje dobrote i ljubavi donoseći novčani prilog namijenjen Centru za odgoj i obrazovanje „Juraj Bonači“ Split - Podružnica Sinj koji pomaže djeci s teškoćama u razvoju i odraslima s intelektualnim oštećenjima.
Na kraju euharistijskog slavlja fra Željko je zahvalio svima koji su na bilo koji način doprinijeli da se svečanost prve pričesti odvije na lijep i skladan način (s. Filipi Smoljo koja ih je pripremala, s Pavlimiri koja je uvježbala soliste i dječji zbor, župnim vikarima fra Ivanu i fra Kristijanu te roditeljima koji su radosno pomagali i brinuli se o djeci na slavlju prve pričesti).
Kao i dosadašnjih godina, za djecu i roditelje organiziran je izlet u Europapark (13. svibnja 2019.) u pratnji fra Ivana i s. Filipe. Dan je bio ispunjen radošću i smijehom.
Bogu hvala na predivnim trenutcima zajednišva!

Pretraživanje

Idi na vrh