Facebook

Potrebno za sv. Pričest

Potvrda o sakramentu krštenja (ukoliko nije kršten/a u našoj župi)

Redovito pohađanje sv. Mise

Redovito pohađanje vjeronauka

U subotu 21.6.2014.u katedrali sv. Bartolomeja u Frankfurtu održana je Prva Sveta Pričest. Misu u prepunoj katedrali predvodio je fra Ivan, a u koncelebraciji su bili fra Marko i fra Željko. Slavlje je počelo procesijom ministranata, prvopričesnika i svećenika. Dvoje prvopričesnika su na čelu procesije nosili sliku Milosrdnog Isusa, sa slikama svih prvopričesnika, koja je posebno napravljena za ovu prigodu.

Prije početka sv. Mise sve je prisutne pozdravio u ime roditelja Franjo Akmadža.
Fra Ivan je u propovijedi osvrćući se na Matejevo evanđelje, gdje Isus slavi Oca, Gospodara neba i zemlje što je ovo sakrio od mudrih i umnih, a objavio malenima. Mi odrasli bi trebali biti primjer prvopričesnicima, ali danas neka oni budu primjer svima nama, primjer vjere kojom pristupaju Kristu u maloj bijeloj hostiji i još više primjerom poniznosti i jednostavnosti. Jer otac gospodar neba i zemlje, upravo takvima objavljuje svoja uzvišena otajstva. Mudri i umni to ne mogu spoznati, jer oni su zasićeni ovozemaljskom mudrošću i znanjem i više nemaju mjesta za Boga, jer oholost srca i misao da sve znaju ih udaljuje od uzvišenih otajstava! Isus je svjestan naše ovozemaljske opterećenosti, zato nas i poziva; „Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.“ A doći Kristu je jedino moguće ponizna srca uzimajući ovozemaljski jaram na sebe, uvijek učeći od Isusa, koji je krotka i ponizna srca. Jer jedino tako nalazimo mir i spokoj dušama svojim.
I završio jer riječima: Dragi Prvopričesnici! Cijela naša župna zajednica raduje se danas s vama i vašem svečanom danu. Isus vas danas zove da pristupite k njegovom prijateljskom stolu, da se s njime sastanete primajući prvu sv. Pričest, te da budete jaki na putovima dobra. Ako bi me netko zapitao, što bih vam danas na vaš svečani dan najradije zaželjeo:
- možda uspjeh,
- možda napredak u školi i u životu,
- možda sreću i blagoslov Božji?
Jedna mi je želja glavna: Ostanite vjerni onom što danas započinjete, ostanite vjerni prijateljstvu s Milosrdnim Isusom – kroz djetinjstvo i mladost i kroz cijeli vaš život… Neka vam u tom budu pomoć vaši roditelji i najbliži, a s vjernošću Isusu doći će i uspjeh i napredak, i sreća i blagoslov Božji.
Milosrdni Isus bilo je tema ovogodišnje pričesti. Sve molitve i recitacije su namjenjene Milosrdnom Isusu. Osim toga na velikom platnu je nacrtan Milosrdni Isus i veliko srce koje zrači iz Njegova srca. U velikom srcu su bila manja srca, na kojima su bile slike ovogodišnjih prvopričesnika. Neka naši dragi prvopričesnici učine svoje srce, po srcu Njegovu i zauvijek ostanu dionici Njegove Božanske ljubavi i blagoslova! Svaki prvopričesnik će dobiti fotografiju te slike za uspomenu.
Svih 84 prvopričesnika aktivno su sudjelovali cijelo misno slavlje svojim pjevanjem, a njih 47 je bilo uključeno u čitanja, recitacije i solo pjevanje. Da bi pjevanje bilo sigurnije i jače, pridonio je dječji zbor pod ravnanjem sestre Pavlimire.
Nakon popričesne molitve je župnik fra Željko zahvalio svima, a posebno roditeljima. Nakon toga je uslijedio blagoslov, a nakon blagoslova fotografiranje. 
I na koncu zahvala svima koji su pridonijeli da sve prođe lijepo i dostojanstveno, a naročito sestri Damiri i tajnici Boženi, koje su pazile na svaki detalj prilikom bogoslužja. I svakako, svim aktivno uključenim mamama i tatama naših prvopričesnika!!!

Pretraživanje

Idi na vrh