Facebook

Potrebno za sv. Pričest

Potvrda o sakramentu krštenja (ukoliko nije kršten/a u našoj župi)

Redovito pohađanje sv. Mise

Redovito pohađanje vjeronauka

Na treću korizmenu nedjelju, 3. 3. 2013. godine u katedrali sv. Bartolomeja u 12 sati, u Frankfurtu/M, predstavljeni su župskoj zajednici, još jednom, ovogodišnji prvopričesnici! Ovaj put na malo drugačiji način, naime, s njima su predstavljeni, na jedan način, župnoj zajednici i njihovi roditelji. Prvopričesnici su se predstavili sa svojim roditeljima, predmoleći križni put po ulogama.

Svečano misno slavlje predvodio je fra Ivan Čikara, dušobrižnik, koji je ujedno i vjeroučitelj prvopričesnika.
On je u propovijedi naglasio veliku važnost roditelja u odgoju i svjedočenju vjere svojoj djeci, usporedivši ih sa vinogradarima, koji ih iz dana u dan njeguju, kako bi donijeli što bolji urod u Kristu!
Na to smo svi pozvani, da jedni drugima budemo primjer, da svjedočimo jedni pred drugima, da jedni drugima budemo istinski vinogradari, i kako bi na taj način ostvarujući se jedni preko drugih na koncu svi zajedno donijeli velike plodove i zavrijedili zajedništvo s Bogom u Kraljevstvu nebeskom!
    Cijelu sv. Misu su animirali prvopričesnici sa svojim roditeljima, čitanjem i pjevanjem!

Pretraživanje

Idi na vrh