Facebook

Datum slavlja Sv. Potvrde

20. 06. 2015. u Katedrali sv. Bartolomeja

Potrebno za Sv. Potvrdu

KRIZMANIK/ICA

  • potvrda o sakramentu krštenja (ako nije kršten/a u našoj župi)
  • redovito pohađanje vjeronauka
  • redovito pohađanje sv. Mise

KUM/A

  • Potvrda za kumstvo (potvrda o primljenoj svetoj Krizmi)
  • Ukoliko je vjenčan/udana mora biti Crkveno vjenčanje
  • dostaviti potvrdu najkasnije mjesec dana prje slavlja sv. Potvrde

Na četvrtu korizmenu nedjelju, 10.03. 2013. u frankfurtskoj katedrali Sv. Bartolomeja, svečano smo proslavili obred predaje simbola vjere ovogodišnjim kandidatima za sakrament sv. Potvrde.

Svečano misno slavlje predvodio je fra Marko Domazet Lošo, a u koncelebraciji bio je fra Željko Ćurković, voditelj Hrvatske katoličke župe Frankfurt am Main. Prije sv. mise imali smo pobožnost križnog puta koji su animirali naši ovogodišnji krizmanici, koji su također i čitali čitanja i molitvu vjernika preko sv. Mise.

Sve je uzveličao i mješoviti zbor "Mate Lešćan pod ravnanjem s. Pavlimire Šimunović, koji je svečano otpjevao molitvu Vjerovanja. Dok je s. Damira Gelo pomagala prilikom podjele pričesti.

Obred predaje Simbola vjere, slavili smo prema predlošku koji je u "Živom Vrelu" priredio fra Ante Crnčević. Krizmanici su poslije svete mise primili i prigodnu diplomu na kojoj je napisano Nicejsko Carigradsko vjerovanje, te ispovijest vjere Hrvata Katolika, a u pozadini je na glagoljici napisana molitva Očenaša, kao uspomena na jezik kojim su Hrvati primili vjeru.

 

Pretraživanje

Idi na vrh