Facebook
Suret ministranata je petkom i subotom poslije vjeronauka.
Warning: Undefined array key 442 in /customers/5/2/2/hrzupa-frankfurt.de/httpd.www/libraries/src/Access/Access.php on line 608 Warning: Attempt to read property "rules" on null in /customers/5/2/2/hrzupa-frankfurt.de/httpd.www/libraries/src/Access/Access.php on line 608 Warning: Undefined array key 442 in /customers/5/2/2/hrzupa-frankfurt.de/httpd.www/libraries/src/Access/Access.php on line 613 Warning: Attempt to read property "rules" on null in /customers/5/2/2/hrzupa-frankfurt.de/httpd.www/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Dana, 22. 9. 2018. Imali smo susret ministarnata hrvatskih katoličkih zajednica Rhein – Main područja. Ovaj susret se je organizirao u Mainzu, u Priesterseminar -u, gdje se odgajaju mladi svećenici za biskupiju Mainz. Ovo je bio prvi put da su ministranti hrvatskih zajednica imali na tom mjestu svoj susret.
Susret je započeo svečanom svetom misom, koju je predvodio Fra Kristijan, kapelan u Frankfurt-u, uz koncelebraciju:

fra Ante, župnika u Main Taunusu Hochtaunus-u, fra Ike, župnika u Rüsselsheim-u i fra Ivana, kapelana u Frankfurt-u. Pjevanje tijekom mise je predvodio „Mali Pax“ iz hrvatske katoličke župe Frankfurt/M. Nakon svete mise, pozdravnu riječ svima je uputila s. Gordana, kao domaćin susreta, iako je na službi u Wiesbadenu, ali živi u ovoj kući zajedno sa još deset hrvatskih sestara, koje djeluju u Priesterseminar-u biskupije Mainz. Poslije pozdravnog govora, fra Ivan je uputio u daljni slijed susreta. Prvo se pristupilo ministrantskom kvizu, koji se organizirao, odmah poslije svete mise, u crkvi. Ministarantski kviz se sastojao od pismenog i usmenog dijela, na temu: „Sveta misa i Liturgijska godina“. U kvizu je sudjelovalo svih šest misija, koje su bile sudionice ovogodišnjeg ministrantskog susreta: Wiesbaden, Rüsselsheim, Darmstadt, Main Taunus Hochtaunus, Offenbach i Frankfurt/M. U kvizu su bili najušješniji ministranti misije Main Taunus Hochtaunus, nakon nje, ministranti župe Frankfurt/M i kao treći, ministranti misije Wiesbaden.
Nakon kviza, časne sestre su pripremile ručak u blagovalištu Priestersemibnar-a, gdje su ministranti sa svojim voditeljima i ručali. Poslije ručka bio je drugi dio susreta, sportski dio. U sportskom dijelu ministranti su se natjecali u Nogometu, Košarci, Graničaru, Trčanju u vrećama i pojedinačnom trčanju. Za podizanje atmosfere na početku sportskog dijela bilo je Trčanje u vrećama, gdje se natjecalo pet misija po četiri ministranta. Najbrži u vrećama su bili ministranti Frankfurta, poslije njih, ministranti Wiesbadena i kao treći, ministranti Offenbacha. Poslije trčanja u vrećama igrao se mali turnir u nogometu gdje je nastupalo također pet misija. I u nogometu su ministranti Frankfurta bili prvi, dok su ministranti Main Taunusa Hochtaunusa zauzeli drugo mjesto, a treće mjesto je pripalo ministrantima Darmstadta. Nakon nogometa igrala se košatrka između četiri misije. U košarci su opet bili najuspješniji ministranti Frankfurta, drugi su bili ministranti Wiesbadena, a treći, ministranti Main Taunus Hochtaunusa. U zadnjem momčadskom sportu ovog drugog dijela susreta, točnije, u Graničaru nastupile su četiri ekipe. U Graničaru najuspješniji su bili ministranti Offenbacha, koji su u finalu igrali sa ministrantima Wiesbadena, a kao treći bili su ministranti Main Taunus Hochtaunusa. U pojedinačnom trčanju nastupio je velik broj ministranata, ali na kraju su se istakla trojica najbržih, to su Emanuel iz Wiesbadena, koji je bio najbrži, Mario i Antonio iz Frankfurta, koji su bili drugi treći.
I onikoji su ponešto osvojili i oni koji nisu, svi su se lijepo zabavljali u ovom zanimljivom i radosnom susretu.
Uz već gore navedena imena treba posebno spomenuti gosp. Zvonka, pastoralnig suradnika iz Offenbacha, koji je uz fra Ivana, fra Kristijana i s. Gordanu bio u organizaciji ovog susreta, i svakako ne smijemo zaboraviti sve koji su uveličali ovo druženje: fra Tomislav, župnika u Offenbachu, s. Damjana iz Darmstadta, s. Estera iz Rüselsheim, Vjekoslava trećoredca iz Frankfurta…. I na kraju još jednom veliko hvala časnim sestrama iz Mainza. Hvala i svima, nespomenutima, koji su dali dio sebe, kako bi ovo bio nezaboravni i lijep događaj za svakog od nas.

Pretraživanje

Idi na vrh