Facebook
Suret ministranata je petkom i subotom poslije vjeronauka.
Warning: Undefined array key 442 in /customers/5/2/2/hrzupa-frankfurt.de/httpd.www/libraries/src/Access/Access.php on line 608 Warning: Attempt to read property "rules" on null in /customers/5/2/2/hrzupa-frankfurt.de/httpd.www/libraries/src/Access/Access.php on line 608 Warning: Undefined array key 442 in /customers/5/2/2/hrzupa-frankfurt.de/httpd.www/libraries/src/Access/Access.php on line 613 Warning: Attempt to read property "rules" on null in /customers/5/2/2/hrzupa-frankfurt.de/httpd.www/libraries/src/Access/Access.php on line 613

U subotu, 04. 02. 2017. u Hrvatskom centru s početkom u 16.00 sati održan je bingo za sve ministrante. Uz zabavnu igru, slatkiše i osvježavajuće piće, dobru atmosferu održavale su i nagrade koje su ministranti mogli osvojiti.
Ministrantski bingo je je organiziran kao zahavlu ministrantima na ministriranju u protekloj godini, ali i kao poticaj za daljnje ministriranje.
Dan poslije na petu nedjelju kroz godinu, preko sv. mise za djecu, u crkvi sv. Ante u 18 sati, imali smo primanje novih ministranata.


U službu oko oltara Gospodnjeg je primljeno 11 novih ministranata. Župnik, fra Željko je predvodio svečano misno slavlje, a nakon evanđelja, voditelj ministranata, fra Ivan je poimenice prozvao nove ministrante, nakon čega su oni odgovarali na ministranska obećanja, svjesni da oblačeći ministrantska odjela postaju službenici oltara.
Oni će svojim ponašanjem, pobožnošću i revnošću biti i drugima poticaj da se s poštovanjem odnose prema danu i domu Gospodnjem, intezivno sudjelujući u svetim otajstvima.
Nakon blagoslova ministrantskih haljinica, stariji ministranti su novim ministrantima pomogli obući njihova ministrantska odjela. Novim ministrantima su nakon oblačenja predstavljeni: Misal - kojeg će u svojoj ministrantskoj službi nositi i s njim postupati kao sa dragocjenim blagom. Ciborij sa hostijama – darovi koje će prinositi na oltar, koji postaju Kristovim tijelom, nama za duhovnu hranu. Kadionica – koju će nositi na slavu Božju, kao što se iz kadionice diže ugodni kad, tako da se iz njihovih duša diže ugodan miris na slavu Krista Gospodina na očigled sviju. Lađica sa tamjanom – da je nose s onim poštovanjem s kojim su sveti mudraci s istoka nosili tamjan malome Kralju, Isusu Kristu, našem Gospodinu. I na kraju, Zvonce – kojim će zvoniti na slavu Božju i pozivati na pažnju, i na unutarnje sudjelovanje u službi Božjoj.
Neka im svaki zvuk zvona bude poticaj na osluškivanje Božjih nadahnuća u njihovoj službi, i neka uz predstavljanje cijeloj zajednici zadobiju milost da dostojno služe liturgijskim slavljima.

Pretraživanje

Idi na vrh