Facebook
Suret ministranata je petkom i subotom poslije vjeronauka.

Na blagdan sv. Josipa održan je tradiocionalni susret ministranata Rhein-Main regije u Wiesbadenu. Susret je započeo svetom misu koju je predvodio fra Ivan Čikara, dušobrižnik i voditelj ministranata u našoj župi. Fra Ivan je u prigodnoj propovijedi istaknuo kako je važno biti plodna grana, koja uvijek ostaje povezana sa izvorom svih dobrih djela, Isusom Kristom. Potaknuo ministrante na još bolje obavljanje službe ministranta, ali i svih službi koje će obavljati u svom životu.

Fra Marko Domazet - Lošo, u ime organizacijskog odbora, pozdravio je sve ministrante i njihove roditelje kao i voditelje ministranta. Na susretu su bili nazočni fra Ivica Komadina, voditelj naddušobrižničkog ureda u Frankfurtu, fra Ante Bilić, predstavnik Rhein-Main regije, te voditelj ministranta iz Mainza, fra Petar Vučemilo (Offenbach), fra Nedjeljko Brečić (Darmstadtu), fra Marinko Vukoman (Main Taunus- Hochtaunus), fra Berislav Nikić (Russelsheim), te domaćin fra Ante Bilokapić (Wiesbadena), te pastoralne suradnice s. Auksilija Milić, s. Pavlimira Šimunović, s. Damjana Damjanović, s. Anđela Milas, s. Estera Marijić te pastoralni referent Zvonko Orlović.

Pozdravnu riječ ministrantima uputio je i domaćin fra Ante Bilokapić, koje je ministrantima ukratko kazao nešto u crkvi u kojoj smo slavili svetu misu, te o njezinom patronu Sv. Kilianu. Nakon njega ministrante je pozdravio i vlč. Ivica Komadina koji je ministrantima podjelio i medaljice majke Terezije, koje su ministrantima poslale sestre Majke Terezije. Nakon uvodnih pozdrava pomolili smo se i za majku vlč. Rudija Belka, koja je tih dana preminula.

Misno slavlje uveličali su i ministranti i ministrantice svojim pjevanjem pod ravnanjem s. Pavlimire. Poslije sv. mise, i kratke okrjepe, nastavili smo s ministrantskim kvizom u župnoj dvorani. Nakon pismenog dijela, koji je sadržavao pitanja iz poznavanja sv. Mise i ministrantske službe, uslijedio je drugi dio u kojem su ministranti trebali prepoznati sveca na slici i uz njegovo ime nalijepiti na papir i druge podatke koji su vezani uz tog svetca.

Dok je žiri zbrajao bodove, ministranti su se okrjepili uz ručak koji su pripremili vrijedni domaćini i domaćice. Poslije zbrojenih bodova uslijedio je i završni dio kviza "Tko želi biti milijunak". U taj dio kviza ušle su četri najbolje ekipe: Mainz, Offenbach, Main Taunus Hochtaunus, i Frankfurt. Te poslije napete borbe i prikazanog znanja i sposobnosti pobjedila je ekipa Main Taunus Hochtaunus, drugi su bili predstavnici Mainza , a treći predstavnici Offenbacha.

Nakon dodjele pehara i medalja sudionicima kviza, uslijedio je i nogometni turnir. Momčadi su bile podjeljene u tri grupe: 4 i 5 razred, 6, 7 i 8 razred, te ženski turnir. Poslije napetih borbi i nekoliko izvođenja penala. Nogometni turnir za curice osvojila je ekipa Frankfurta, a druge su bile predstavnice Main Taunusa Hochtaunusa. Turnir za 4 i 5 razred osvojili su predstavnici Main Taunusa Hochtaunusa, drugi su bili predstavnici Wiesbadena, a treći je bio Frankfurt. Najbrojiniji turnir za 6, 7 i 8 razred osvojila je ekipa Main Taunusa Hochtaunusa, drugi su bili predstavnici Offenbacha, a treći je bio Frankfurt. Sve ekipe su dobile zaslužene pehare i medalje kao uspomenu s ovog susreta.

U dobrom raspoloženju organizirali smo i trčanje za djevojčice koje su također za prikazani trud bile nagrađene medaljama. Nakon kratke okrjepe u župnoj dvorani. Uputili smo se natrag prema svojim domovima, s obećanjem da ćemo se ponovno susresti i družiti i zabavljati.

Pretraživanje

Idi na vrh