Facebook

Hodočašće u Marienthal

 
 

Na Duhovski ponedjeljak  je naše tradicionalno hodočašće u Marienthal sa svim vjernicima Hrvatskih katoličkih Župa ove naše regije.
Molimo sve hodočasnike koji bi željeli ići autobusom na ovo hodočašće da se prijave u ured naše župe.

Hodočašće u Lurd

 

 

Polazak je u srijedu prije blagdana Uzašašća navečer u 18.00 sati, a povratak subotu u toku dana.  Molimo sve hodočasnike da se prijave u naš župni ured.

Gospe Lurdska, moli za nas!

Svake godine na Duhovski ponedjeljak, vjernici sa svojim voditeljima iz hrvatskih katoličkih župa Rajnsko-majnskog područja, hodočaste u franjevačko Svetište Blažene Djevice Marije od milosti – Gospe žalosne u Marienthal.

Riječ je o jednom od najstarijih hodočasničkih mjesta u Njemačkoj u kojem se dogodilo čudo 1309. godine sa slikom Gospe od Milosti. Crkvu, samostan i cijelo svetište od 1873. godine preuzeli su franjevci, koji od tada do danas skrbe i brinu se za Marienthal.

Vjernici naših župa Rainsko-majnskog područja tradicionalno i u velikom broju hodočaste u to svetište u kojem je svečano misno slavlje, ove godine, predvodio je fra Petar Klapež, gvardijan i upravitelj Svetišta Čudotvorne Gospe Sinjske u Sinju, s još osmoricom svećenika – voditelja i dušobrižnika, koji djeluju u hrvatskim katoličkim misijama u tome pastoralnom području.
U svojoj propovijedi fra Petar Klapež, koji je ranije bio dugogodinji voditelj HKŽ Frankfurt, je govorio o potrebi brige za mlade, stavljajući naglasak na hodočasnička mjesta gdje se posebno časti blagi lik naše nebeske Majke, koja nas u svojim porukama uvijek poziva na molitvu.
Nebeskoj Majci je pritom uputio molitvu da „hrvatsku mladež povede putem svoga sina, kako ne bi posrnuli u ovozemaljskom životu“.
Zakrili nas svojim Majčinskim rukama, čuvaj od neprijatelja koji žele uništiti tvoju svetu vjeru i Crkvu u ljudskim dušama, kazao je fra Petar i nastavio: Tolikim našim svakodnevnim tjeskobama, križevima, žalostima, duševnim i tjelesnim bolestima, utječemo se tvojem majčinskom srcu, koje najbolje poznaje svu radost nadanja i sve muke naših svakidašnjih stradanja. Pomozi nam ustrajati u molitvi Crkve da se očistimo od svih grijeha i svakodnevno napredujemo u kreposnom življenom.
Svoju nadahnutu propovijed fra Petar Klapež je završio riječima stihom: Najvjernija odvjetnice na braniku stoj, čuvaj našu svetu vjeru i hrvatski Dom.
Prije koncelebrirane sv. mise upriličena je pobožnost Križnog puta, za vrijeme kojeg su se hodočasnici u crkvi mogli i ispovjediti. Nakon mise je bilo Euharistijsko klanjanje.
Dobrovoljni prilozi vjernika su prikupljani za gradnju crkve Sv. Nikole u Brnazama kod Sinja.

Pretraživanje

Idi na vrh