Facebook

Hodočašće u Marienthal

 
 

Na Duhovski ponedjeljak  je naše tradicionalno hodočašće u Marienthal sa svim vjernicima Hrvatskih katoličkih Župa ove naše regije.
Molimo sve hodočasnike koji bi željeli ići autobusom na ovo hodočašće da se prijave u ured naše župe.

Hodočašće u Lurd

 

 

Polazak je u srijedu prije blagdana Uzašašća navečer u 18.00 sati, a povratak subotu u toku dana.  Molimo sve hodočasnike da se prijave u naš župni ured.

Gospe Lurdska, moli za nas!

I ove godine nekoliko tisuća Hrvata katolika iz hrvatskih katoličkih misija i zajednica iz zapadne Europe, su hodočastili u marijansko svetište u Lurd, od srijede (29. 5.) kada su pošli na hodočašće, do nedjelje (2. 6.) kada su se svi vratili svojim domovima. Hodočašće je u organizaciji Hrvatskoga dušobrižničkog ureda iz Frankfurta na Majni i Hrvatske katoličke župe Frankfurt/M.


Nakon dolaska u Lurd na svetkovinu Uzašašća u četvrtak 30. svibnja svečano misno slavlje u 17:30 sati, u crkvi Sv. Bernardice (Carmel side) predvodio je fra Ivan Leutar, OFM Mostar, voditelj Hrvatske katoličke misije Neu – Ulm (biskupija Augsburg).
Drugog dana hodočašća, u petak 31. svibnja, misno slavlje u 7:30 sati, u Bazilici Svete Krunice (Rosaty Basilica) predvodio fra Filip Mimica, dušobrižnik u HKM München, OFM, član Franjevačke provincije Presvetoga Otkupitelja sa sjedištem u Splitu.
Svečano misno slavlje u subotu 1. lipnja, pored Gospine špilje u 7:30 sati, predvodio je vlč. Veselko Župarić, voditelj hrvatske katoličke misije Freiburg – Säckingen. Svećenik Sarajevske nadbiskupije.
Nakon svake svete mise fra Željko Ćurković, župnik HKŽ Frankfurt/M, bi pozdravio sve prisutne u ime organizarora, te se zahvalio predsjedatelju i najavio raspored za predstojeće vrijeme.
Na misnim slavljima koncelebriralo je 28 svećenika, koji su došli u pratnji s vjernicima iz svojih župa, misija i zajednica sa svojim pastoralnim djelatnicima, redovnicama i laicima. Hrvatski vjernici imali su prigodu u četvrtak 30. i petak 31. svibnja sudjelovati i u procesiji s drugim hodočasnicima, u kojoj se nosio Gospin kip, uz pjevanje i molitvu. Molilo se i pjevalo i na hrvatskom jeziku. Vjernici su nosili i hrvatske barjake i barjake svojih župa, misija i zajednica. Imali su prigodu i za ispovijed, koja je za sve organizirana u petak. Svatko je mogao sudjelovati i u pobožnost križnoga puta na brdu kalvarije uz svetište, koje su organizirale pojedine misij, župe ili zajednice, te osobne molitve, kao i kupanje u lurdskoj vodi.
Pjevanje na misnim slavljima animirala je sa skupinom pjevača s. Filipa Smoljo, pastoralna suradnica u HKŽ-u Frankfurt/M.

Pretraživanje

Idi na vrh