Facebook

Hodočašće u Marienthal

 
 

Na Duhovski ponedjeljak  je naše tradicionalno hodočašće u Marienthal sa svim vjernicima Hrvatskih katoličkih Župa ove naše regije.
Molimo sve hodočasnike koji bi željeli ići autobusom na ovo hodočašće da se prijave u ured naše župe.

Hodočašće u Lurd

 

 

Polazak je u srijedu prije blagdana Uzašašća navečer u 18.00 sati, a povratak subotu u toku dana.  Molimo sve hodočasnike da se prijave u naš župni ured.

Gospe Lurdska, moli za nas!

Naša župa organizirala je hodočašće u Gospino svetište Fatimu, od 29.09. do 03.10.2013. 

U nedjelju, 29.09.2013., u 09.10 sati, poletjeli smo iz Frankfurta. U Lisabon smo pristigli u 11.15 sati, te smo s aerodroma autobusom preveženi do Fatime. Poslije gostoljubivog prijema smo ručali, a u poslijepodnevnim satima razgledali smo svetište.

Svoj hodočasnički boravak u Fatimskom svetištu smo započeli posjetom  kapelice Ukazanja, a potom ostalog dijela svetišta.

U 19.00 sati slavili smo misu u kapelici Anđela Mira. Potom smo u hotelu večerali, da bi se opet vratili u svetište, u 21.30 sati kako bi sudjelovali na krunici u kapelici Ukazanja i u procesiji sa svijećama, idući za Marijinom kipom. 

U ponedjeljak, 30.09.2013., poslije doručka, slavili smo jutarnju misu u kapeli Anđela Mira, a potom smo razgledali crkvu Presvetog Trojstva i pobliže upoznavali Fatimsko svetište. Navečer smo sudjelovali na krunici i večernjoj procesiji u kapelici Ukazanja. Nas je dopalo moliti petu deseticu na hrvatskom jeziku, a odgovaralo se na svim drugim jezicima.

U utorak, 01.10.2013., prije doručka slavili smo jutarnju misu. Potom smo  autobusom krenuli na cjelodnevni izlet. Posjetili smo tri važna duhovna i kulturna mjesta. Prvo mjesto je samostan Batalha, koje nosi obilježje UNESCO-kulturne vrijednosti, a podsjeća na pobjedu Portugalaca nad Španjolcima. Daljnji put vodio nas je do samostana Alcobaça, druge UNESCO-kulturne vrijednosti, veličanstvene građevine i simbola portugalske državnosti. Poslije podne dolazimo u Nazaré gdje nas je zapuhnuo sviježi morski zrak. U tom gradiću je hodočasničko mjesto Sitìo sa spektakularnim pogledom na Atlantik. Sitìo je bilo mjesto oduševljenja za sve. Nakon toga se autobusom vraćamo u Fatimu na krunicu i večernju procesiju sa svijećama. Opet smo molili na našem jeziku.

U srijedu, 02.10.2013., slavimo jutarnju misu na našem jeziku u kapelici Ukazanja, u 06.30 sati. Potom prijepodne imamo pobožnost križnog puta na Cabeço, idiličnom području mađarskog križnog puta. A nakon toga smo posjetili mjesta anđeoskog ukazanja i nedalekog Aljustrela i rodno mjesto djece vidjelaca. Navečer sudjelujemo na krunici, moleći na hrvatskom, u kapelici Ukazanja i na večernjoj procesiji sa svijećama.

Četvrtak, 03.10.2013. je posljednji dan u Fatimi. Slavimo jutarnju misu i poslije doručka odlazimo autobusom u Lisabon. U glavnom gradu Portugala vidjeli smo jedan dio kulturnih objekata, kao: katedralu Sé, Cristo-Rei-Monument, crkvu svetog Ante (mjesto rođenja sv. Ante), crkvu sv. Jeronima, utvrdu Belém… Poslijepodne, u 16.25 sati, imali smo avionski let iz Lissabona i u Frankfurtu sletjeli oko 20.00 sati.

Tako je završio naš hodočasnički put od Frankfurta do Fatime i natrag. Razišli smo se na frankfurtskom aerodromu, svatko u svom pravcu. U srca i dušu, unatoč kišnim danima, koji su nas pratili u Fatimi, vjerujem da je Gospa fatimska, svim hodočasnicima, unijela puno sunca i radosti. 

Pretraživanje

Idi na vrh