Facebook

Hodočašće u Marienthal

 
 

Na Duhovski ponedjeljak  je naše tradicionalno hodočašće u Marienthal sa svim vjernicima Hrvatskih katoličkih Župa ove naše regije.
Molimo sve hodočasnike koji bi željeli ići autobusom na ovo hodočašće da se prijave u ured naše župe.

Hodočašće u Lurd

 

 

Polazak je u srijedu prije blagdana Uzašašća navečer u 18.00 sati, a povratak subotu u toku dana.  Molimo sve hodočasnike da se prijave u naš župni ured.

Gospe Lurdska, moli za nas!

I ove godine pohodili su vjernici iz hrvatskih katoličkih misija (zajednica) zapadne Europe Gospino svetište u Lurdu. Bilo je to od 09.05 do 11.05.2013. Većina vjermika bila je iz Njemačke, Švicarske, … Okupilo se otprilike 3000 vjernika. Ni kišni dan, kad smo pristigli u Lurd, nije omeo vjernike da pođu u svetište i izvrše nakanjene odluke. Poslije podne, na blagdan Kristova uzašašće, slavili smo svetu misu, u 17.30 sati, u bazilici svete krunice. Na misi je bilo 25 svećenika. Misno slavlje predvodio je fra Zvonko Tolić, voditelj HKZajednice Stuttgart. Mnogi su i po lošem vremenu sudjelovali na večernjoj procesiji i molitvi Gospine krunice. Pokisli, mokri, promrzli… otišli su radosni na noćni počinak.

U petak, 10.05.2013., slavili smo misu u bazilici svete krunice, u 8.00 sati. Misu je predvodio fra Mićo Pinjuh, voditelj misije St. Gallen. U toku cijelog dana mijenjale su se grupe u molitvi križnoga puta na brdu kalvarije, u blizini svetište. Poslije podne u crkvi Cote Carmen, od 13.30 sati do 15.30, ispovijedio se veliki broj vjernika. Svećenici su puna dva sata ispovijedali. Na većernjoj procesiji sa svijećama i molitvi Gospine krunice aktivno su sudjelovali i hrvati moleći djelove krunice i u pjevanju pjesme „Srete se pećine“ na hrvatskom jeziku. Za razliku od protekle procesije sa svijećama večerašnja je protekla bez kiše i hladnoće. Trg pred bazilikom svete krunice ispunio je veliki broj vjernika. Bilo je predivno za vidjeti i doživjeti. Posljednji dan hodočašća, u subotu, 11.05.2013., slavili smo misu pred Gospinom špiljom, u 7.30 sati. U koncelebraciji je bilo trideset svećenika, a misu je predvodio o. Vidan Mišković, voditelj HKZajednice Mülheim a.d. Ruhr i Duisburg. Pjevanje je, prko svih misa, predvodila s. Pavlimira Šimunović, orguljašica iz HKŽupe Frankfurt/M. To je bila posljednje zajedničko okupljanje vjernika zapadne Europe na ovogodišnje hodočašću u Lurdu. Sve je na kraju mise, svećenike i vjernike, pozdravio voditelj i organizator hodoćašća u Lurdu fra Željko Ćurković, voditelj HKŽupe Frankfurt/M. Svima je zaželio još ugodan boravak u Gospinu svetištu i da im Gospa bude zagovornica kod svojega Sina u uslišanju njihovih molitava, te se i dogodine opet nađemo u Lurdu zahvalni za uslišane molitve.

Pretraživanje

Idi na vrh