Facebook

Redovni susreti Franjevačkog svjetovnog reda (OFS) su 2. i 4. subota u mjesecu.

Akcija Krunice

Počeo je svibanj mjesec koji je posvećen Majci Božjoj, stoga su Frama i Franjevački Svjetovni Red, u Hrvatskoj katoličkoj župi Frankfurt am Main

započeli akciju “Krunica”, gdje sami izrađuju krunice te iste po simboličnoj cijeni nude nakon nedjeljnih svetih misa. Sav prihod ide u humanitarne akcije istih. U Fatimi je 13. listopada 1917. Gospa rekla da je ona „Gospa od svete krunice.“ Prema opisu vidjelice Lucije iz prvoga ukazanja, 13. svibnja te godine, Marija je na ruci imala krunicu. I kasnije, tijekom svih ukazanja poticala ih je na molitvu krunice. Dok je “Veliča” Marijina osobna molitva, možemo zaključiti da je “Krunica” njezina najdraža molitva, jer po njoj nas vodi k svome Sinu.

Pretraživanje

Idi na vrh