Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

Na poziv fra Filipa, dušobrižnika u HKM München, naši Franjevački svjetovni red, točnije desetero braće i sestara su, 27. 10. 2018., u juratnjim satima krenuli put Münchena. Na dolasku, dočekao nas je fra Filip koji nas je bratski primio, s kojim smo , po kišnom vremenu, u preljepom ozračju razgledali glavne znamenitosti toga grada.Nakon jutarnjeg putovanja i dnevnog razgledavanja, imali smo večernju molitvu, koja je počeka na najuzvišeniji način, svetom misom. Nakon svete mise uslijedilo je predavanje, tj. uvodno predavanje kao početak mjesečnih predavanja za odrasle, na temu vjere.

Poslije predavanja imali smo euharijstijsko klanjanje uz mogućnost ispovijedi. Sve su to pripremili mladi Framaši i Franjevački trećoredci te župe sa svojim svećenicima fra Filipom i fra Petrom. Naime, zbog njih smo prvenstveno i došli, kako bi bratski podržali neformalno osnivanje Franjevačkog svjetovnog reda HKM München, i kako bi uveličali Framaška primanja, obećanja i obnovu obećanja.
Dan poslije, 28. 10. 2018., taj svečani trenutak se je i dogodio, točnije u crkvi sv. Gabrijela na misi u 12 sati, koju je predvodio fra Ante, gvardijan samostana sv. Gabrijela u Münchenu, a propovijedao fra Ivan, dušobrižnik u Frankfurtu i duhovni asistent FSR-a Frankfurt, uz koncelebraciju fra Petra, dušobrižnika u HKM München. Na toj svečanoj misi koju su svojim pjevanjem i sviranjem uveličali mladi HKM München, a čitanjem naši trećoredci, upriličeno je primanje, polaganje prvih obećanja i obnova framaških obećanja u Frami HKM München. Nakon Framaša uslijedilo je i prvo neformalno primanje u Franjevački svjetovni red HKM München u kojem su uz fra Filipa, sudjelovali ministar našega bratstva Ante i njegov zamjenik Vjekoslav, koji je na kraju pročitao čestitku i obećao bratsku podršku.
Sve je zaključeno večerom i bratskim druženjem u dvorani samostana sv. Gabrijela, nakon čega smo uz srdačne pozdrave sa domaćinima krenuli u Frankfurt, gdje smo uz Božju pomoć i sretno stigli.

Pretraživanje

Idi na vrh