Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

22. 4. je Dan planeta zemlje. Mnogi to i ne znaju! Stoga je Franjevački Svjetovni Red hrvatske katoličke župe Frankfurt/M u svojoj župi obilježio taj dan.
Naime, Papa Ivan Pavao II. je 1979. godine sv. Franju Asiškog proglasio „nebeskim svecem zaštitnikom  onih koji promiču zaštitu okoliša“. Stoga je FSR u nakani produbljivanja razumijevanja značenja tog imena – Franje kao zaštitnika ekologije – želio preispitati odgovornost svih nas, koju nasljeđujemo od svojih predaka, za sve ono što su nam ostavile generacije prije nas.  
Franjevački trećoreci (FSR), kao Franjini nasljednici u brizi za sve stvoreno, obilježili su Dan planeta zemlje, u hrvatskom centru u Frankfurtu, prikazivanjem filma „Voda – misterij života“ u 20 sati, gdje su nakon filma upriličili i prodaju platnenih vrećica, s njihovim logom za tu prigodu, kako bi njihovom upotrebom smanjili upotrebu štetnih i teško razgradivih plastičnih vrećica! Na kraju je sve završilo lijepim druženjem uz bogati i lijepo pripremljeni stol i čašicu pitke vode!

Pretraživanje

Idi na vrh