Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

Dana 3. 10. 2015. na dan Preminuća sv. oca Franje, u crkvi sv. Ante u 19 sati imali smo preko sv mise, obred primanja i obećanja u Framu i primanja i zavjetovanja u Franjevački svjetovni Red. Svečano sveto misno slavlje predvodio je župnik fra Željko Ćurković uz koncelebraciju dušobrižnika i ujedno duhovnih asistenata za Framu i FSR, fra Marka Domazeta Loše i fra Ivana Čikare.

U Framu je primljeno 15 novih Framaša, a obećanja je dalo njih 5, obaćajući posvetiti se službi kraljevstva Božjega, kroz godinu dana posvećujući svoju mladost Kristu, živeći njegovo evanđelje u bratstvu Franjevačke mladeži. Obećavajući, također, da će se odazvati na svaki poziv dobra, crpeći snagu iz Euharistije i nastojeći u siromasima i poniznima prepoznati lice Isusa Krista. U FSR, je primljena jedna sestra, dok ih je 30 braće i setara obnovilo zavjete, obnavljajući svoja krsna obećanja i posvećujući se službi Božjega kraljevstva. Obećali su kroz godinu dana u svom svjetovnom staležu živjeti evanđelje Isusa Krista u Franjevačkom Svjetovnom Redu, opslužujući njegovo pravilo. Neka im svima milost Duha Svetoga, zagovor Blažene Djevice Marije i svetoga Franje, te bratsko zajedništvo, uvijek budu na pomoć, da u kršćanskoj ljubavi i poniznosti budu primjer ovom svijetu i smjerokazi prema onom vječnom dobru, prema samome Bogu!
Nakon svečane svete mise, obreda primanja, obećanja i zavjetovanja, svi prisutni sudjelovali su u obredu preminuća našega sv. oca Franje, a čitanja i molitve su predvodili franjevci, trećoreci i framaši.
Poslije svih obreda u crkvi, krenulo se u dvoranu sv. Ante, gdje su se Frama i FSR predstavili cijeloj župskoj zajednici, najprije projiciranom molitvom koja je bila nadahnuta Pjesmom stvorova, nju su pripremili Framaši, nakon čega je duhovni voditelj Frame, fra Marko Domazet Lošo, predstavio Framu u Frankfurtu od njenih početaka do danas sa svim svojim radom. To je isto nakon njega učinio i duhovni asistent FSR-a u HKŽ Frankfurt/M, fra Ivan Čikara, što se tiče Fsr-a, njegove povijesti, rada i djelovanja. Nakon predstavljanja FSR je izveo predstavu, koju su obradili na komičan način, od autora Josipa Prudensa: „Brat sunce, sestrica voda…“ to je pridonijelo i onako veseloj atmosferi, što se pretvorilo u pravu feštu do kasno u noć, uz slastice, jelo i piće kojeg su pripremili franjevci, franjevački trećoreci i framaši za sve drage goste.
Sutradan na svetkovinu sv Franje, 4. 10. na 27. Nedjelju kroz godinu imali smo redovite svete mise, a na poseban način sv. Franjo je obilježen na dječjoj misi u 8:45 u crkvu sv. Ante, gdje su djeca izvela scenu iz života sv. Franje, kako se Sv. Franjo i njegova braća dive Božjim stvorenjima, što se divno uklopilo u zahvalu Bogu za plodove zemlje. Osim toga na ovoj dječjoj misi se molilo i za blagoslov na ove školske godine što je okrunjeno i blagoslovom dječjih torba i knjiga na kraju mise. Također i na misi u Unterliederbachu je preko svete mise obilježena na poseban način svetkovina sv. Franje scenskom izvedbom Pjesme stvorova svetog našeg ova Franje, koju je napisao malo prije svoje smrti.

Pretraživanje

Idi na vrh