Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

Na svetkovinu svetog našeg oca Franje Asiškog, kao i dosadašnjih godina, naša župa imala je primanja i obećanja u FRAMI i primanja i zavjetovanja u FSR-u.
Svečano misno slavlje je predvodio u 19 sati, u crkvi sv. Ante, župnik Fra Željko Ćurković, koji je svojom propovijedi naglasio, da nije važna škola, naš dobar status, ni bogatstvo, pa ni ljepota, da bi pošli za Isusom. Sv. Franjo je imao sve, sve napustio, i tek kada je postao suprotnost onoga što je bio, u potpunosti je doživio i slijedio Isusa Krista.

Nakon evanđelja imali smo kratki scenski prikaz iz života sv. Franje, koji nam je donesen u „Cvjetićima“, pod naslovom: Kako je brat Maseo pitao sv. Franju zašto za njim svatko ide i želi ga vidjeti. A nakon homilije pristupilo se obredu primanja u FRAMU, a nakon primanja (njih 7), su bila položena i obnovljena framaška obećanja (njih 8). Nakon primanja i obećanja u FRAMU, Primljeni su kandidati FSR- a (njih 7), koji su izrazli želju stupiti u Franjevački svjetovni red. A nakon toga su blagoslovljeni pasci koji će se podijeliti zavjetovanicima u FSR-u i znak TAU, kojeg su nakon blagoslova primili novi članovi FRAME i FSR-a. Poslije toga su se zavjetovali članovi FSR-a (njih 29), koji su prošli godinu formacije i oni koji su željeli obnoviti svoje prošlogodišnje zavjete na još godinu dana. Nakon položenih zavjeta oni su dobili blagoslovljeni pasac kao znak franjevaštva kojem pripadaju.
Ove godine je novost, što su obećanici u FRAMI i zavjetovanici FSR-a, potpisali svoja obećanja i zavjetovanja u knjige u kojima će se upisivati i budući naraštaji FRAME i FSR-a. Cijelu svečanost našeg zajedništva oko stola gospodnjeg uljepšalo je pjevanje našeg mladog zbora i grupe PAX, koja uveličava svake nedjelje naša misna slavlja u crkvi Deutschorden, na misi za mlade!
Poslije svečanog misnog slavlja, otišlo se u dvoranu sv. Ante (uz crkvu) gdje smo se nastavili zajedno družiti oko stola kojeg su priredile vrijedne ruke naših Framaša i Trećoredaca, uz dobrotu našeg župnika fra Željka i svesrdnu podršku svojih duhovnih asistenata fra Marka i fra Ivana!
Neka ih sve blagoslovi Gospodin i neka ih čuva! Neka ih licem svojim obasja, milostiv neka im bude! Neka svoj pogled svrni na njih i mir im podari!

 

 

 

Pretraživanje

Idi na vrh