Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

U petak 03. 10., u crkvi svetog Ante imali smo obred preminuća sv. oca Franje. Misa je započela pjevanom Večernjom. Svečano slavlje predvodio je fra Marko, uz koncelebraciju: fra Željka, fra Ivana, te fra Ante Joje Markovića. Pjevanje preko svete mise, te za vrjeme obreda preminuća, predvodio je naš župski mješoviti zbor "Mate Lešćan" pod ravnanjem s. Pavlimire.

U prigodnoj propovijedi fra Marko je istaknuo, kako ne bismo smjeli poput Korozaina i Betsaide dopustiti da nas uhvati šutnja o Kristovim djelima u našem životu. Nego ugledajući se upravo u lik sv. Franje, čiji evanđeoski način života i danas nakon gotovo 800 godina svečeve smrti oduševljava mnoge za život u sva tri franjevačka reda. Stoga bi trebali postati svjesni koliko nam milosti Bog daje svaki dan, s kojom nas ljubavlju ljubi. Na koncu je fra Marko potaknuo sve kako bi bili odvažni svjedoci Krista i svega onoga što Bog čini u našem životu.

Poslije sv. Mise započeli smo s obredom preminuća koje je predvodio fra Željko. U obredu su aktivno sudjelovali članovi FRAME i OFS-a čitanjem izvješća sv. Bonaventure, brata Ilije, te molitvom vjernika u kojima su im se pridružili s. Luca i fra Ante.

Pretraživanje

Idi na vrh