Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /customers/5/2/2/hrzupa-frankfurt.de/httpd.www/plugins/system/jsntplframework/libraries/joomlashine/template/megamenu.php on line 228 Večer folklora "Croatia Ensemble" i kuglačkog kluba Tomislav
Facebook

Djeca- folklor

Subotom od 13.00 do 14.15 sati

Mladi

Subotom od 11.00 do 13.00 sati

Odrasli

Petkom u 20.30 sati

Nedjeljom u 16.00 sati

Dana 17. 10. u župskoj dvorani Hrvatske Katoličke župe Frankfurt am Main u sklopu proslave 50 obljetnice župe, odražana je večer Folklora. Večer je započela svatovskom pjesmom i plesom, prateći život i dolazak većine Hrvata u Njemačku. Prisjećajući se početka 60 ih godina prošlog stoljeća, započeli smo našu priču kroz povijest folklora. Tako smo našeg junaka doveli u Njemačku gdje se susreo sa svojim sunarodnjacima, koji su mu život u tuđini olakšali i učinili podnošljivijim.

Tako smo se kroz priči i ples prisjetili osnutka Folklora 1969. godine i fra Bernarda Dukića i gospodina Josipa Lucića. Pa idući preko prvog nastupa u dvorani crkve sv. Ante poslije svete mise, pa sve do današnjih nastupa diljem cijele Europe. U jednom kratkom presjeku pokušali smo sažeti gotovo 50 godina djelovanja folklora u našoj župi, ali i onoga što folklor zapravo znači našem narodu i onda ali i danas. Jer čovjek preko narodnih običaja, pjesme i plesa, najbolje negdje sačuva svoj identitet i jezik i kulturu. Te uz misu na hrvatskom jeziku folklor igra značajnu ulogu upravo u očuvanju nacionalnog identiteta i kulturne baštine. Prateći tako zanimljive događaje iz povijesti i sadašnjosti folklora, večer je protekla uz ples folklornih skupina koje se danas okupljaju u našoj župi. Veliki, srednji i mali folklor na kraju je nastupio sa jednom zajedničkom točkom na oduševljenje svih prisutnih. Program su pripremili: Marijana Krznarić, Silivia Bosnić, Lucia Mihaljević, Anita Kajić i fra Marko Domazet Lošo. Nakon predstavljanja plesova i nošnji koji se plešu ili su se plesali u našoj župi i našim folklornim skupinama predstavili su se i kuglači kuglačkog kluba "Tomislav", koji su u kratkim crtama iznijeli svoju povijest i razlog nastajanja, ako i humanitarni karakter gotovo svih turnira koje organiziraju, te pozvali sve prisutne ako su u potrazi za hobijem i dobrim društvom, mogu slobodno doći na susrete kuglačkog kluba petkom navečer

Pretraživanje

Idi na vrh