Facebook

Od 11. -13.11.2022. održana je u našoj župi duhovna obnova koju je prodvodio fra Stjepan Brčina, franjevac konventualac iz zagrebačke župe Sveti Duh, a pratio ga je slavljenički band Amorose.

Tijekom prve dvije večeri duhovne obnove veliki broj naših župljana imao je prigodu za ispovijed, krunicu, svetu Misu, euharistijsko klanjanje i slavljenje Boga kroz pjesmu.

U nedjelju je fra Stjepan predslavio svetu misu u crkvi Mutter vom guten Rat (Majka dobrog savjeta), također zu glazbenu pratnju banda Amorose.

Nedjeljno poslijepodne bilo je rezervirano za susret mladih naše župe s fra Stjepanom uz pjesmu, šalu i ugodno druženje, mladi su imali priliku postavljati pitanja vezana uz teme s kojima se susreću i o kojima razmišljaju.

Fra Stjepan je tijekom duhovne obnove na vrlo pristupačan i duhovit način, potkrijepljen osobnim svjedočanstvom, govorio o duhovnosti, važnosti sakramenta svete ispovijedi u životu vjernika, o potpunom predanju Bogu, kako bi čista srca i s punim povjerenjem bili spremni primiti i prihvatiti ono što nam On po Duhu Svetom daje.

Druga tema duhovne obnove bila je važnost oprosta za unutarnji mir svakog pojedinca. Pri tome je fra Stjepan naglasio da je važno oprostiti drugome, oprostiti sebi i oprostiti Bogu jer su sve tri navedene razine oprosta međusobno povezane i jedino zajedno donose mir.

Bilo je lijepo zajedno pjesmom i molitvom slaviti Boga.

 

Pretraživanje

Idi na vrh