Facebook

Dana 19. rujna 2020. godine u katedrali sv. Bartolomeja u Frankfurtu/M. održano je slavlje prve pričesti .
Sedamdesetero djece Hrvatske katoličke župe Frankfurt radosna je srca, po prvi put pristupilo stolu Gospodnjem.


Zbog epidemioloških mjera, koje su i dalje na snazi, slavlje prve pričesti odvijalo se u tri grupe: u 10 sati, 12 sati i 14 sati. Euharistijsko slavlje predvodio je župnik fra Petar Komljenović uz koncelebraciju župnoga vikara fra Kristijana Šilića.

Pred oltarom su se isticali oblikovani trsovi vinove loze s grožđem, a svako zrno resila je fotografija naših prvopričesnika. Tako je na slikovit način prikazano geslo ovogodišnje pričesti - Isus je trs. Mi smo mladice. Otac nebeski, vinogradar je.

Na misi su pjevali, prvopričesnici solisti i solisti dječjeg zbora pod ravnanjem
s. Pavlimire Šimunović. Čitanja i molitvu vjernika čitali su roditelji prvopričesnika.

U svojoj propovijedi župnik je podsjetio prvopričesnike da Isus tajanstveno dolazi s neba u hostiji i kaležu vina, zorno im prikazavši što se događa kad se prima sveta pričest. Primajući Krista u svoje srce, primamo i Njegovu radost, ljubav, snagu i mir. Isus u hostiji ulazi u naš život, on nas ispunja i mijenja. Ispunjeni tako Kristom živimo svoj život puni radosti i ljubavi koje donosimo bližnjima, ali i cijelom svijetu.

"Ljubav je plod koji rađa u svako godišnje doba i svakome je nadohvat. Bog ljubi svijet po nama", riječi su Majke Terezije. Svoju ljubav ovogodišnji su prvopričesnici iskazali simboličnim novčanim prilogom za školovanje djevojaka (kandidatkinja, postulantkinja i novakinja) u Africi – Kongo, gdje žive i djeluju Školske sestre franjevke.

Na kraju euharistijskog slavlja fra Petar je zahvalio svima koji su na bilo koji način doprinijeli da se svečanost prve pričesti odvije na lijep i skladan način (s. Filipi Smoljo koja ih je pripremala, s Pavlimiri koja je uvježbala soliste, župnom vikaru fra Kristijanu, roditeljima, redarima te folklorašima koji su radosno pomagali i brinuli se o djeci na slavlju prve pričesti).

Bogu hvala na predivnim trenutcima zajednišva!

Pretraživanje

Idi na vrh