Facebook

U subotu 26. rujna svečano je u frankfurtskoj katedrali sv. Bartolomeja proslavljen sakrament sv. Krizme kojega su primili 91 krizmanik. Zbog mjera koje su i dalje na snazi, slavlje svete Krizme je bilo podijeljeno u tri grupe u 10 sati, 12 sati i 14 sati. Svetu Krizmu podijelio je župnik fra Petar Komljenović uz koncelebraciju kapelana fra Kristijana.

U prigodnoj propovijedi fra Petar je krizmanicima kroz vlastito iskustvo života pokušao objasniti što znači živjeti život bez suradnje s Bogom i kako je takav život u konačnici prazan. Tek u susretu s Bogom naš život se mijenja i dobiva potpuniji smisao. Poslije propovijedi, slijedila je obnova krsnih obećanja gdje je fra Petar predao svijetlo krizmanicima tražeći od krizmanika da žive kao djeca svjetla i Kristovo svjetlo donose svima s kojima budu dolazili u dodir. Nakon obnove krsnih obećanja slijedio je sami čin krizme. Svečanost Sv. Krizme svojim pjevanjem uveličao je mješoviti zbor naše župe pod vodstvom s. Pavlimire Šimunović. Po završetku svete mise kod svake grupe fra Petar je u ime župe čestitao krizmanicima i njihovim kumovima i roditeljima zahvaljujući im što su svojoj djeci predali dar vjere sa željom da ih i dalje prate svojom molitvom kako bi izrasli u prave svjedoke vjere u današnjem vremenu. Također, veliko hvala fra Kristijanu i s. Filipi, našoj tajnici Boženi i svim našim župljanima posebno redarima, snimateljima i folklorašima koji su nesebično darovali svoje vrijeme u organizaciju kako bi sve bilo lijepo i svečano. Neka vas Gospodin nagradi.

Pretraživanje

Idi na vrh