Facebook

Dana, 13. lipnja 2020. godine je proslavljen zaštitnik naše župe - sv. Ante Padovanski.

Ove godine blagdan našeg zaštitnika zbog okolnosti oko koronavirusa proslavili smo malo drugačije nego ranijih godina. U crkvi sv. Ante slavili smo mise u 15, 16:30, 18 i 19:30 sati, poslije svake svete mise bio je blagoslov djece i cvijeća. Na svečani način proslavljena je misa u 19:30 sati koju je predvodio župnik fra Petar Komljenović u koncelebraciji sa kapelanom fra Kristijanom.

Sveta misa započela je sa procesijom kipa sv. Ante kojeg su nosili naši folkloraši. U svojoj propovijedi župnik je istaknuo lik našeg zaštitnika kao primjer onoga koji je svoj život predao u služenju prema Bogu i ljudima. Ovom svetom misom zahvalili smo Gospodinu za dar naše župe koja postoji 55 godina, a molitve vjernika čitali su članovi našeg župnog vijeća u kojima smo izrazili svoje molitve za sve zajednice i vjernike koji čine našu župu. Poslije svete mise, vjernici su častili kip svetog Ante moleći za njegov zagovor. Nažalost, zbog mjera opreza koje su i dalje na snazi nismo mogli imati zajedničku feštu. Neka sveti Ante pred licem Božjim zagovara sviju nas. Dogodi li se, pak, da se izgubimo - kad već traži i pronalazi tolike izgubljene stvari - neka potraži i nađe i nas i vrati na Put Istine i Života.

Pretraživanje

Idi na vrh