Najavljujemo

Nema nadolazećih događaja!
Facebook

Kao i dosadašnjih godina, u ovo adventsko vrijeme imali smo božićni koncert. Točnije 14.12. u crkvi Sv. Ante. U samom koncertnom programu sudjelovali su svi aktivni pjevači iz naše župe, počevši od djece, mladih, solista, ženske klape, folklora i mješovitog zbora. U samom programu sudjelovalo je oko 200 izvođača.
Duh slavlja Božića, mir i radost koje donosi svakom srcu osobito je bio vidljiv u radosnom i veselom ali i profesionalno izvedenom programu. Da je Božić pun mladosti i radosti i da se uvijek iznova hoće u nama i među nama roditi, dokazali su mladi pjevači i izvođači svih naraštaja, od onih najmlađih pa do mirovinske generacije.
Izveli su:

Dječji zbor:
Zdravo, mali Isuse (M. Matanović)
Djetešce, ti moje drago (M. Žuvela)

Duet: Veronika Luburić i Borna Bosančić:
Jesejev korijene (tekst: Stipica Grgat; glazba: Šime Marović)

Zbor mladih:
Zvijezda (tekst: Josip Mikuš; glazba: Frano Đurović)
Slavim tebe jer si Gospod Bog (Marty Sampson)

Zenska klapa:
Rodil se je Isus (obrada: Nikola Buble)
Oj pastiri (obrada: R. Matz)
Uspavanka (W. A. Mozart; obrada: Ljubo Stipišić)

Zbor „Höchst“:
Radujemo se i pivajmo (obrada: Vinko Žganec)
Sveta noć (tekst: A. Harambašić; glazba: Vladan Vuletin)

Folklorni zbor:
Preveliku radost navišćujem vama (Joško Ćaleta)
Danas se čuje događaj novi (tradicionalna)

Mješoviti zbor „Mato Lešćan“:
Uspavanka (Franz Schubert)
Gle, anđeo blagovijesnik (Šime Marović)
Veselite se narodi (Z. Kamenjarin)

Na kraju su svi izvođači našom tradicionalnom božićnom pjesmom Narodi nam se kralj nebeski zamolili mladoga Kralja za zdravlje i obilje veselja. Tako smo se na koncu posjetili što je uistinu Božić - radost i zahvalnost u skromnosti i jednostavnosti za toliki dar s neba.

Pretraživanje

Idi na vrh