Facebook

Naša župa slavi godišnju proslavu župe u dva dijela. Prvi dio dana župe je svake godine u subotu prije blagdana svetog Ante Padovanskog, kada na proslavi dijelimo zaslužnima nagrade uz prigodni program. Drugi dio proslave je na sami blagdan svetog Ante Padovanskog, kada u 19 sati imamo procesiju i svetu misu, nakon koje je blagoslov djece i ljiljana, u crkvi Sv. Ante.
Ove godine prvi dio proslave bio je 8.6. 2019. u Saalbau Titus Forum – NordWestZentrum, Walter Möller – Platz 2, 60439 Frankfurt/M.


Program je započeo u 18:30 pozdravom župnika fra Željka, nakon čega su voditelji Mario i Chiara najavili prvu točku: Veliki mješoviti zbor, koji je nastupio sa dvije pjesme: O mučenici hrvatski i Divan je Bog. Poslije otpjevanih pjesama Velikog zbora, vjeroučiteljica Branka Odrljin je udijelila nagradu najboljem vjeroučeniku prvog razreda, a to je bila Chiara Laštrić. Nakon čega je i vjeroučiteljici dodjeljena nagrada.
Cijeli program je bio uređen na taj način, da nakon svakog nastupa jedne od naših župskih grupa bude udijeljena nagrada najredovitijim i najboljim vjeroučenicima, ministrantu i njihovim voditeljima.
U daljnom tijeku programa nastupila je Franjevačka mladež - Frama sa humorističnom izvedbom: Call centar za svece, a poslije njih naša mlada župska klapa „Ferali“ otpjevala dvije pjesme, nakon čega je vjeroučiteljica Magdalena Galić udjelila nagradu najboljem vjeroučeniku drugog razreda Klari Miljak, poslije čega je udjeljena nagrada i vjeroučiteljicama drugog razreda Magdaleni Galić i Silviji Balić Sprčić.
Slijedeću izvedbu je imao naš zbor mladih „Pax“, nakon čega je opet Frama izvela scenski prikaz: Zbrka u eteru. Poslije izvedbe naših mladih, s. Filipa Smoljo dodjelila je nagradu najboljem vjeroučeniku trećeg razreda Karlu Tomi Ivoševiću.
Nakon mladih nastupila su djeca, najprije grupa „Mali Pax“, koja je otpjevala Ti Isuse i Nek te hvale. Poslije njih Vjeroučenici su izveli recitaciju: Životopis sv. Ante u poeziji. Poslije izvedbi djece, fra Ivan je udjelio nagradu najboljoj vjeroučenici četvrtog i petog razreda Niki Mihaljević i najboljoj ministrantici Mariji Katharini Sprčić.
Poslije njih je nastupio mali i srednji folklor nakon čega je fra Željko udijelio nagradu najboljem vjeroučeniku šestog i sedmog razreda Franu Bodalecu.
Za kraj je nastupio Župski dječji zbor sa dvije pjesme: Sve nek pjeva i Ti si naš Bog. Nakon njih je fra Kristijan udijelio nagradu najboljem vjeroučeniku osmog razreda, Patriciji Badrov. Kriterij određivanja najboljeg vjeroučenika je bio: redoviti dolazak na vjeronauk, redoviti dolazak na svetu misu i, svakako, znanje.
Poslije svih ovih točaka uslijedila je dodjela nagrada časnim sestrama: S. Filipi i S. Pavlimiri. Ove godine smo uveli i nagradu za „Životno djelo“, koju je dobio Kazimir Barukčić, kao znak zahvalnosti za njegov aktivni angažman u župi, neprestano - više od 27 godina.
Nakon toga bila je pauza u programu koju je ispnio svojom lijepom svirkom i pjevanjem Band Tokata.
Poslije pauze program je nastavljen dodjelom nagrada zaslužnima u našoj katoličkoj malonogometnoj ligi. Najprije je uslijedila dodjela nagrada za ligu mladih, gdje je ekipa Poskoci osvojila prvo mjesto, ekipa Vatreni drugo mjesto, a ekipa Sv. Sebastijana treće mjesto. Za najboljeg igrača proglašen je Mario Landeka.
U ligu starijih nagradu za prvo mjesto dodjeljena je ekipi Biotopvi, za drugo mjesto ekipi Franjevački svjetovni red, a za treće mjesto ekipi Sokolovi. Za najkorisnijeg igrača u ligi starijih nagradu je dobio Miro Kurbaša. Zahvalilo se i sucima uz prigodne darove, Miru Novokmetu i Ivanu Laliću, na njihovom doprinosu.
Ovom podjelom nagrada završili smo službeni dio proslave, nakon čega je band Tokata uveseljavao sve prisutne, do samog kraja.
Ovom proslavom na pola smo puta proslave naše župske proslave u čast našeg zaštitnika sv. Ante Padovanskog. Predstoji drugi dio na sami blagdan, kada ćemo u crkvi sv. Ante imati procesiju, misu i blagoslov djece, s početkom u 19 sati!

Pretraživanje

Idi na vrh