Facebook

"O, Svećeniče! Tko si? Nisi svoj, jer dolaziš ni iz čega. Ne živiš za sebe, jer si posrednik prema Bogu .Ne pripadaš sebi, jer si zaručnik Crkve. Ne služiš sebi, jer si sluga sviju .Nisi samo čovjek, jer si zapravo Bog.. Dakle, što si? Ništa i sve!" (Nepoznati autor)

A ti ovco, kakva si ti?

 

Brineš li o svome pastiru? Jesi li mu odana ili samo čekaš priliku da kažeš koju njemu iza leđa? Jesi li svjesna da je i on imao lijepe djevojke oko sebe, bio uspješan na fakultetu, izlazio s prijateljima i da je sve to ostavio radi tebe? Znaš li da on i sada ima roditelje, braću, sestre, rodbinu koji ga vide jednom ili dvaput godišnje jer se on razdaje za druge? Jesi li svjesna da je i on samo čovjek, slabi čovjek kojeg je Bog odabrao da se proslavi upravo kroz njegovu slabost? Možeš li zamisliti koliko je teško suočiti se s tom istinom?

Zato te molim, ovco, hajde makar danas sklopi ruke za njega, za njegovu jakost i hrabrost, vjeru i odlučnost kako bi svaki dan iznova izabrao reći: Evo me, Gospodine!

Pretraživanje

Idi na vrh