Facebook

Dragi župljani, u susret nam dolazi Veliki tjedan – sveti dani u kojima razmatramo otajstvo muke, smrti i uskrsnuća našeg Gospodina Isusa. I ove godine će naša župa na Veliki Petak obilježiti Muku Gospodinovu prepoznatljivim molitvenim činom – procesijom ulicama Frankfurta.

Kao što svi sudjelujemo u Kristovoj Otkupiteljskoj žrtvi tako je i potrebno naše sudjelovanje na procesiji koja treba biti odraz naše vjere u Kristovu muku, smrt i uskrsnuće.
Stoga, imamo sastanak za organizaciju procesije na koju pozivamo na poseban načine članove naših župskih zajednica: župno vijeće, franjevački svjetovni red, franjevačku mladež, liturgijske čitače, župski mješoviti zbor i studente, sve sudionike katoličke malonogometne lige, nogometne klubove – Posavinu i Croatiu, folklor i roditelje ovogodišnjih prvopričesnika i krizmanika. Sastanak će se održati u našem hrvatskom centru na prvom katu u glazbenici 16. 4. s početkom u 20 sati. Neka i ovogodišnja procesija protekne u pobožnoj molitvi i hodu za Isusom koji polaže život za spasenje svijeta.

Pretraživanje

Idi na vrh