Facebook

Ove godine naša župa Frankfurt je, hvala Bogu, Uskrs slavila kao što je to činila i prijašnjih godina.  Sa svečanim misnim slavljem na Cvjetnicu ušli smo u Veliki tjedan.

Nakon što smo u četvrtak u 20 sati zajedno sa Njemcima imali obred Velikog četvrtka u  Katedrali Sv. Bartolomeja, predvodio kapelan fra Ante Bilokapić misu večere Gospodnje i Getsemansku uru pred Presvetim oltarskim Sakramentom u crkvi Sv. Ante sa početkom u 22 sati. U ponoć slijedilo je cjelonoćno bdijenje po grupama, tako su na primjer molitvom i pjesmom sudjelovali pojedini članovi našeg mješovitog zbora, župno vijeće, treći franjevački red, te naši mladi. Na Veliki petak, održali smo tradicionalnu procesiju kroz centar grada Frankfurta koju su na čelu vodili župnik fra Petar Komljenović i kapelani fra Kristijan Šilić i fra Ante Bilokapić. Unatoč hladnoći i povremenoj kiši je veliki broj vjernika sudjelovao, moleći i pjevajući. Nakon procesije obred Velikog petka je se održao u Katedrali. Na Veliku subotu, vjernici su imali mogućnost pristupiti misama u Sv. Ante u 19 sati te u Katedrali u 24 sata. Na Uskrs, u nedjelju, 9. travnja 2023., svečanu misu slavili smo u Katedrali Sv. Bartolomeja u 12 sati koju je predvodio naš župnik fra Petar Komljenović, a pjesmom slavlje uveličao mješovito zbor "Mato Lešćan" pod vodstvom sestre Pavlimire Šimunović.

Pretraživanje

Idi na vrh