Facebook

U subotu, 25.2.2023., u našoj župi organizirana je tribina za odrasle na temu: „Strah- što ugrožava našu slobodu?“ Gost predavač bila je dr. med. Asja Palinić Cvitanović iz Metkovića koja je ujedno održala dio predavanja na dvodnevnom zaručničkom tečaju.

Dr. med. Cvitanović je u svojoj dugogodišnjoj praksi kao liječnica najviše radila sa djecom u dobi od upisa u osnovnu škole pa sve do doba odraslih. Kao psihoterapeutkinja radi više desetljeća s bračnim parovima, te mladima i odraslima s različitim problematikom mentalnog zdravlja. Na tribini je navodila različite primjere iz svoje prakse u radu sa ljudima, u kojima bih se svatko od nazočnih negdje mogao pronaći. Naglasila je, da psihoterapija, koju ona usko povezuje sa načelima katoličke vjere, nikada ne bi smjela biti sramota za čovjeka, nego, uz istinsku vjeru i predanje u Boga, put do iscjeljenja od raznoraznih bojazni, tjelesnih i duševnih bolesti. Temelj toga puta je rad na sebi, koji nije lak ali se isplati jer je ulog u vlastiti mir i sreću. Naglasila je da je put sreće dijeljenje ljubavi i drugih dobara drugima, a put nesreće očekivanja da se drugi ponašaju po našim idejama. Umjesto da tražimo krivca oko sebe, radimo na sebi po Božjim pravilima, kaže dr. med. Cvitanović, strah proizvodimo kad pokušavamo upraviti svijetom oko sebe i kad vlastitu sigurnost vezujemo za tuđe ponašanje.

Kontakt: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Pretraživanje

Idi na vrh