Facebook

Dječiji zbor

Subotom u 15.30 sati.

"Blago Vama, jer tko pjeva duplo moli" (hrvatska uzrečica)

U četvrtak, 13. 12. 2012. otvorene su jaslice na Glavnom kolodvoru u Frankfurtu am Main. Slavlje otvaranja započelo je u 16.00 sati koncertom truba, i pjevanjem dječijeg zbora Hrvatske katoličke župe Frankfurt am Main.

Jaslice su postavljene na B-razini glavnog kolodvora. U subotu, 15. i 22. prosinca održat će se i Adventska meditacija koja će biti popraćena tekstovima i pjsemama kojima se izražava duh, nadolazećeg, Božićnog vremena. Sve ovo je u organizaciji Misije frankfurtskog kolodovora.

Izrezbarene drvene jaslice u prirodnoj veličini, dolaze iz Zakopana, Poljska. rad su studenata Kenar -škole, koja se diči sa više od 120 godina zanatske tradicije. Ovo su suvremene jaslice, koje su namjerno zadržale grubi oblik, i nisu obojane. Pokraj jaslica i nalazi se "stablo želja" na koje prolaznici mogu objesiti svoje želje, male tekstove i molitve.

"S jaslicama i "stablom želja" pokušavamo istaknuti pravi smisao Božića, izvan užurbanosti, shoppinga, te zablješćujućih svjetala svijeta", kaže Sigrid Bender, voditelj Advetnske akcije BM (Kolodvorske misije). "Advent i Božić, trebali bi  ljudima koji prolaze Kolodovorom, biti dio neposrednog iskustva u njihovom svakodnevnom životu, dati im nadu i povjerenje."

Informacije i Media Kontakt: Sigrid Bender, voditelj Kolodvorske misije Frankfurt,

Nositelj ekumenskog projekta Misije Kolodvora Frankfurt: Caritasverband e.V. i Diakonisches Werk für Frankfurt am Main.

 

Zborove animira i vodi s. Pavlimira Šimunović
Pozivamo sve uzraste vjernika koji vole crkveno pjevanje da se uključe u naše zborovre te da se prijave kod s. Pavlimire Šimunović!

 

Pretraživanje

Idi na vrh