Facebook
Suret ministranata je petkom i subotom poslije vjeronauka.

Svu djecu koja su pričešćena pozivamo u službu ministranata!!! Ministrant je pozvan da u župnoj zajednici služi s određenom zadaćom, kako i sam naziv službe govori. Latinska riječ “ministrare” znači služiti. Kao što ministri u državi služe na dobro svih građana tako je i ministrant službenik oltara. On je sudionik bogoslužja. Župna zajednica ih izabire i prihvaća između mnogo dječaka ili djevojčica.
Budite naši dragi ministranti ponosni i radosni što ste pozvani na tako uzvišenu službu. Bogoslužje je posebno slavlje u čast samome Bogu.


Biti u posebnoj blizini Božjoj nije samo posebna čast nego je to i odgovornost. Svi veliki ljudi u povijesti spasenja, kao što su proroci i sveci, svoju su službu shvaćali kao veliko zauzimanje za Božju stvar.
Sveta misa je najuzvišenija molitva koju vjernici mogu prinijeti Bogu. Stoga od poslužitelja oltara se očekuje posebna pozornost i sabranost. Zato naši ministranti pozorno prate odvijanje obreda, mole se sabrano, dostojanstveno i pobožno se vladaju. Jer njihovo vladanje treba vjernike poticati na molitvu. Nikako ne bi bilo u redu da svojim ponašanjem i držanjem na bilo koji način ometaju svećenika ili vjernike.
Važno je i ministrantsko odijelo, ono nije samo da uljepša ministranta kao osobu, već želi obogatiti liturgiju. Lijepo odjeven ministrant, uz svečano i ozbiljno ponašanje, je ukras liturgije. Kao što brižno ukrašavamo oltar cvijećem i svijećama, tako su i naši ministranti isto ukras oltara, i još više, hvalospjev bogoslužja samom Bogu.Naša župa ima tri grupe ministranata, njih 45, koji ministriraju u različitim crkvama, stoga se neki čak i ne poznaju, stoga je važno da se uz službu kod oltara, druže i u slobodno vrijeme.
Druženja su na razini župe, različiti susreti i ministrantska tombola, i na razini Regije, različita ministrantska natjecanja.
Ove godine naša Rajnsko–Majnska regija nije imala Ministrantski susret, pa smo naše drage služitelje oltara u subotu, 11.7.2015. poveli na izlet u Waldspielpark Scheerwald.Ministrantski izlet su vodili fratri i časna sestra uz nesebičnu pomoć i zalaganje roditelja naših ministranata. Odrasli su uglavnom pripremali ručak, a pojedini su i sudjelovali u različitim sportskim igrama sa djecom. Igra i druženje ispunili su to predivno popodnevno druženje.

Pretraživanje

Idi na vrh