Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

Ove godine smo po prvi put organizirali višednevnu pripravu za primanja i obećanja u FRAMA-i  i primanja i Zavjetovanja u FSR-u.
Duhovnu obnovu su predvodili fratri i časne naše župe. Prvi dan duhovne obnove 1. 10. 2014. započeo je u 19 sati, večernjom molitvom i sv. misom u našoj župskoj kapelici, nakon čega je bilo predavanje u velikoj dvorani našega centra. Predavanje je imala sestra Luca Petrović, na temu: „Ispuniti zapovijed ljubavi!“

Nakon izlaganja bilo je vrijeme u kojem je svatko mogao izreći svoja vlastita razmišljanja o zadanoj temi. Nakon tog dijela, opet su svi došli u kapelicu gdje smo imali molitveni dio na temu: „Ljubav“, kojeg je predvodio fra Ivan Čikara, i s molitvom pred presvetim i blagoslovom završili smo prvi dan Duhovne obnove.
Drugi dan, 2. 10. 2014., duhovna obnova je imala isti raspored kao i prvi dan. Samo što je nakon večernje molitve i sv. mise predavanje imao župnik fra Željko Ćurković, na temu: „Živjeti krsnu milost!“ nakon čega je i kao prvog dana bilo vrijeme za osobna razmišljanja svakog tko je želio. A na samom kraju u kapelici molitveni dio je predvodio fra Marko Domazet Lošo na temu „Milost“, molitvom pred Presvetim i blagoslovom!
Tema prvog i drugog dana su uzete iz obrednika primanja kandidata svjetovnih franjevaca u Franjevački Svjetovni Red, ali nije se samo odnosilo na njih, nego na svakoga od nas, jer svi smo pozvani u svojim životnim sredinama ispuniti Božju zapovijed ljubavi i živjeti milost koju smo primili svojim krštenjem, postajući djeca Božja

Pretraživanje

Idi na vrh