Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

U subotu 19. 10. 2013. franjevački trećoreci (OFS) su sa svojim duhovnim asistentom fra Ivanom Čikarom, posjetili Rudesheim-Einbingen sa nakanom hodočašća njemačkoj svetici i crkvenoj naučiteljici Hildegardi iz Bingena.

Toga dana smo u ranim jutarnjim satima, (dio OFS-a, nas 21) sa tri oveća automobila krenuli iz Frankfurta/M prema Einbingenu. Po dolasku u Einbingen, u crkvi koja je posvećena sv. Ivanu Krstitelju u župi sv. Hildegard, slavili smo sv. misu, na kojoj nam se kao domaćin pridružila s. Hiltrud. S. Hiltrud je nakon sv. mise održala uz meditativni početak i kraj, jako živopisno, predavanje o sv. Hildegard. Naime, u toj crkvi se nalazi i sarkofag sv. Hildergard sa njenim posmrtnim ostacima.

Nakon pozdrava sa s. Hiltrud i kratkog fotografiranja, krenuli smo prema Benediktinerinneenabtei sv. Hildegard (samostanu Benediktinki sv. Hildegard). Veliki samostan koji s crkvom dominira krajolikom prepunim vinogradima (i časne sestre tog samostana imaju svoje vinograde, koje same obrađuju i proizvode vlastito vino). Tu nas je dočekala s. Marija Magdalena, koju su mnogi od prije poznavali, jer je hrvatica koja je svoj dobar dio života proživjela u Frankfurtu/M. S. Marija Magdalena nam je prikazala film o životu časnih sestara tog samostana, i održala kratki nagovor o svom pozivu. Potom smo u 12 sati u crkvi sudjelovali na svečanoj pjevanoj molitvi, na latinskom jeziku.

Nakon kratkog razgledavanja krenuli smo na ručak, koji je bio zakazan u restoranu Gasthof Krancher. Poslije ručka u malo opuštenijoj atmosferi krenuli smo u Kloster Eberbach, Eltville. Veliki i lijepi samostan s velikom crkvom u kojem više ne žive redovnici, nego se koristi kao turistička atrakcija. Dobar dio samostana je očuvan iz vremena kada se u njemu živjelo, kao što je crkva, bratska dvorana, prostorija sa presama i vinski podrumi! Veliko bogatstvo umjetnina se moglo vidjeti i u samostanskom muzeju.

Tu je i završio naš posjet sv. Hildegard. Okrijepljeni novim saznanjima sa zadovoljnim licima sretno smo se vratili svojim kućama! Preporučujemo svima!

J.B. (OFS)

 

 

 

Pretraživanje

Idi na vrh