Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

U četvrtak 03. 10. u crkvi svetog Ante svečano smo poslavili obred preminuća sv. Oca Franje. Svečanu misu uz koncelebraciju svećenika iz okolnih misija predvodio je fra Ivan Čikara, koji je u propovijedi istaknuo važnost života, ali i smrti svetoga Franje. Svečano misno slavlje pratio je i naš mješoviti zbor "Mate Lešćan". Poslije svete mise imali smo obred preminuća u kojem su aktivno sudjelovali mladi iz Frame, te članovi Franjevačkog svjetovnog reda u Frankfurtu. 

 

Na blagdan sv. oca Franje, 04.10. u crkvi sv. Ante slavili smo svečano misno slavlje, koje je predvodio župnik fra Željko. Članovi Frame i Trećeg svjetovnog reda sudjelovali su u procesiji te su svojim svijećama osvjetlili znak Tau. Poslije evanđelja smo imali igrokaz o "Savršenom veselju" koji su pripremili Vjekoslav Luburić i Luka Bošnjak. Nakon igrokaza župnik je u prigodnoj propovijedi istaknuo ulogu veselja, koje pomalo zvuči čudno. Biti veseo na drugačiji način, ne vodeći se svjetovnim užicima nego biti radostan duhom koji pruža život po evanđelju. Nakon propovijedi uslijedila su obećanja i primanja u Framu.

Fra Marko je prozvao 4 Framaša koji su nakon obnove krsnih obećanja dali svoja prva framaška obećanja. Nakon toga je potpredsjednica Jacqulina Stojak prozvala mlade (njih 12) koji su proteklu godinu upoznavali se s Framom i odlučili pristupiti u Framu.

Poslije Framaša, ministar bratstva Trećeg svjetovnog reda Ante Miljak prozvao je kandidate, (7) za ulazak u Treći svjetovni red, te su oni nakon molbe primljeni u Treći red i fra Željko im je predao Pravilo Trećeg reda kao i Bibliju, te ih potakao na dublje poznavanje franjevačkog života po primjeru svetog Evanđelja. Poslije toga je svečano zavjetovana sestra Svjetlana prozvala kandidate za prve zavjete u Trećem redu, (24) i nakon izrečene formule zavjetovanja fra Željko je potvrdio njihove zavjete. 

Preko svečane svete mise pjevao je misijski zbor mladih "Pax". Poslije svečane svete mise uslijedilo je bratsko druženje uz hranu i zabavu u prostoriji kod crkve sv. Ante.

Pretraživanje

Idi na vrh