Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

Na uskršnji ponedjeljak 01. 04. članovi Franjevačkog svjetovnog reda i FRAMA-e uputili su se na hodočašće u Assis, predvođeni svojim duhovnim asistentima fra Ivanom Čikarom, fra Markom Domazetom Lošom i č.s. Pavlimirom Šimunović. Putem smo molili Jutarnju i Večernju molitvu, te devetnicu sv. Franje, koju smo započeli još prije polaska na hodočašće.

Prva postaja našeg hodočašća bila je La Verna, mjesto gdje je sveti Franjo primio rane Kristove na svoje tijelo. Jutarnju molitvu izmolili smo pred špiljom u kojoj se i sam sveti Franjo molio, a svečanu svetu misu slavili smo u kapelici svetih rana. Poslije svete mise, priključili smo se procesiji i molitvi devetog časa. Proceija koju franjevci s La Verne obavljaju svaki dan, počinje u bazilici pa se ide u kapelicu rana, te povratkom u baziliku sa završnim blagoslovom.
Nakon procesije nastavili smo put prema Assisiju.

Drugi dan smo se uputili prema Grecciu, mjestu gdje je sv. Franjo napravio prve žive jaslice. Svečanu svetu misu slavili smo u crkvi, a potom smo krenuli i u obilazak jaslica iz cijelog svijeta koje se tu nalaze izložene. Zatim smo se uputili prema Assisiju i bazilici Svete Marije Anđeoske - Procjunkuli. Nakon molitve večernje pred Bazilikom, uputili smo se u obilazak same Bazilike.

Treći dan smo krenuli prema bazilici sv. Franje, gdje smo i slavili svetu misu u kapelici svete Katarine. A potom smo i molili na svečevu grobu, te obišli Baziliku. Poslije obilaska Bazilike, krenuli smo prema Minervinom hramu- najstarijoj crkvi u Assisiju, te Franjinoj rodnoj kući i crkvi Sv. Rufina. Poslije pauze za ručak, obišli smo baziliku sv. Klare i molili se pred Križem s kojeg je Krist progovorio svetom Franji.
Posljednje mjesto koje smo posjetili bila je crkva sv. Damjana gdje smo izmoli i večernju molitvu poslije koje smo se uputili natrag prema Frankfurtu.

Nakon dolaska u Frankfurt slavili smo svetu misu zahvalnicu, za svu duhovnu dobit ovog hodočašća.

Pretraživanje

Idi na vrh