Facebook


Dana 16. 12. u crkvi sv. Ante, upriličen je Božićni koncert hrvatske katoličke župe Frankfurt/M. Ovakvom vrstom koncerta počelo se prije par godina, gdje svi zborovi i grupe imaju svoj zajednički koncert, kao dar svim župljanima, u povodu rođenja našeg Spasitelja.
Koncert je počeo u 20 sati, nakon večernje svete mise. Program su vodili Jelena Kovačić i Ante Miljak, koji su uz kratke impulse božićnih promišljanja, uvodili u pojedine grupe, najavljujući njihove pjesme. Na samom početku čuli smo dječji zbor, koji uveličava svojim pjevanjem sv. mise sa djecom, svake prve nedjelje u mjesecu. Djeca su otpjevala tri pjesme: „Lijepo je biti malen“, „Djetešce nam se rodilo“ i Božićnu pastorelu“. Nakon njih je nastupio zbor iz Unterliederbach-a, koji pjevaju na nedjeljnoj misi u 16 sati u Unterliederbachu. Oni su nam ispjevali: „Diva mati“ i „Kad je stigla tužna mati“. Poslije zbora iz Unterliederbacha nastupila je mala grupa PAX-a, koja je odsvirala i otpjevala: „Sretan Božić“, „Božiću mali dragi“ i „Spavaj Božiću mali“. Folklor, koji inače pleše i pjeva narodne pjesme i plesove, pokazao je kako znaju dobro pjevati i druge pjesme, to su nam pokazali pjesmama: „Dobra večer Gospodine moj“ i „Danas se čuje događaj novi“.

Velika grupa Pax, koja svira i pjeva na nedjeljnim misama u 12 sati u crkvi Deutschorden, na misi sa mladima odsvirala je i otpjevala dvije pjesme: „Ti svijetlo svijeta„ i „Gospodine ja trebam te“. Na samom kraju je nastupio župski veliki zbor „Mato Lešćan“, koji pjeva svake nedjelje župsku misu u katedrali u 12 sati, oni su otpjevali: „Božićna“, „Transceamus“ i „Ima Boga“.
Poslije koncerta sve prisutne je pozdravio župnik fra Željko i za kraj pozvao sve da zajedno otpjevaju završnu pjesmu: „Narodi nam se“ s čim je završio ovaj Božićni koncert!

Pretraživanje

Idi na vrh