Facebook

Svakog zadnjeg ponedjeljaka u mjesecu sastaju se stariji naše župe, u našem hrvatskom centru. Na tom druženju se zadrže nekoliko sati uz kavu, kolače i ugodne razgovore. Često puta se organiziraju i razna predavanja sa različitim temama. Kraj susreta je uvijek malo prije večernje mise, pa se cijeli susret završi na najljepši mogući način – svetom misom!
4. 12. 2017. imali su adventsku proslavu na kojoj su ih razveselili najmanji. Iza kratkog pozdrava, kojeg je uputio župnik fra Željko, troje vjeroučenika je izvelo scenski prikaz „Božji tragovi“ u kojem upućuju na vidljivog Boga u njegovim tragovima, a to su njegova stvorenja. Scenski prikaz je s toga poticajan posebno u ovo vrijeme adventa kada se pripremamo za susret sa Bogom utjelovljenim u naše ljudsko tijelo, na njegovu najvidljiviju prisutnost u Isusu Kristu. Naglasak na vrijeme adventa posebno su dala djeca našega dječjeg zbora koji su otpjevali četiri pjesme: „Ide zima“, „Pahuljice“, Božićni san“ i „sv. Nikoli – ručice nam daj“.
Daljnje druženje je prošlo je u ugodnom raspoloženju, koje je krasilo pjevanje Adventskih pjesama, koje je opet završilo na najljepši način – svetom misom!

Pretraživanje

Idi na vrh