Facebook

Ovogodišnja duhovna obnova bila je u sklopu priprema za proslavu 50 obljetnice postojanja Hrvatske katoličke Župe Frankfurt am Main. Duhovna obnova započela je u ponedjeljak 30. 11. predavanjem dr. fra Josipa Šimića na redovnom susretu Seniora. A nastavila se u crkvi svetog Ante, preko svete mise i prigodne propovijedi te predavanja poslije svete Mise. Fra Josip Šimić je vicepostulator kauze za proglašenje blaženim  oca Ante Antića.Tako je ovu duhovna obnova prožeta životopisom Oca Ante Antića i događajima iz života ljudi koji svjedoče u korist proglašenja blaženim oca Ante Antića.

U utorak 1. 12. fra Josip je u prigodnoj propovijedi povezao spise i pisma oca Ante Antića sa evanđeljem, a potom poslije svete mise u duhovnom nagovoru pokazao kristocentričnu duhovnost oca Ante Antića i njegove molitve i poruke ljudima da uvijek ostanu vjerni Bogu i Crkvi upravo preko Krista i pobožnosti njegovoj majci Mariji.

U petak je duhovnu obnovu predvodio fra Petar Klapež, gvardijan samostana u Sinju, te bivši župnik naše Župe. Fra Petar je u prigodnoj propovijedi dotaknuo se i drugog blaženika čije proglašenje svetim s nestrpljenjem iščekujemo a to je blaženi Alojzije kardinal Stepinac. A u tom duhu predvodio je i duhovno razmatranje pred presvetim Oltarskim sakramentom.

Pretraživanje

Idi na vrh