Facebook

Ovu godinu Grad Sinj i Svetište Čudotvorne Gospe Sinjske na najsvečaniji način obilježava 300-tu obljetnicu pobjede nad Osmanlijama, tj. spomen na dan, kada se je narod cetinskog kraja odhrvao nemilosrdnom napadaču uz neizmjernu pomoć Majke Milosti, Čudotvorne Gospe Sinjske. Središnja proslava je bila na samu svetkovinu Velike Gospe, uz svečano euharistijsko slavlje, koje je predvodio Kardinal Josip Bozanić, ujedno i papin izaslanik.


Pridružujući se svesrdno tom slavlju ovogodišnji ljetni raspust HKŽ Frankfurt/M je organizirala župsko hodočašće Gospi Sinjskoj u Sinj, točnije na vigiliju Gospi, 14.8.2015, sa svečanom sv. misom u 11 sati. Prigoda je i 50-ta obljetnica HKŽ Frankfurt/M, da pod okriljem Čudotvotne Gospe Sinjske, njeni župljani zahvale na svemu, na svih 50 godina postojanja i opstojanja u tuđini čuvajući svoju vjeru i nacionalni identitet.
Tako i bijaše, dan prije svetkovine Uznesenja BDM, 14.8.2015. u Sinju se, u velikom broju, okupiše župljani župe Frankfurt/M. Svečano sveto misno slavlje u prepunoj crkvi Gospe Sinjske predvodio je fra Ante Akrap, profesor na KBF-u u Splitu, uz koncelebraciju Frankfurtskog župnika i kapelana, i nekolicinu svećenika koji su radili i djelovali u župi Frankfurt/M, od kojih ističemo fra Petra Klapeža, bivšeg župnika, koji nas je s puno ljubavi dočekao kao Gvardijan sinjskog samostana i upravitelj Svetišta Čudotvorne Gospe Sinjske.
Nakon mise je usljedilo i fotografiranje na trajnu uspomenu na ovaj preljepi dan i druženje, na slavu i čast naše nebeske Majke Marije, Čudotvorne Gospe Sinjske!

Pretraživanje

Idi na vrh