Facebook

Hrvatska katolička župa Frankfurt organizira akciju solidarnosti sa stradalima u poplavama u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Svjedoci smo kako vremenske nepogode za čas mogu ugroziti ljudske živote i njihovu imovinu. Tisuće ljudi zbog poplave morale su napustiti svoja ognjišta i ostaviti sve iza sebe, da bi sačuvali vlastiti život. Sada su, mnogi, ostali bez ičega i potrebni su naše pomoći. Pomoć im je potrebna sigurno i duže vremena. Dok budu boravili u sabirnim centrima, a i kasnije kad se vrate u svoje domove. Nekima su kuće potpuno uništena, a nekima djelomično. Sva šteta će se vidjeti tek kad se voda povuče. I mi se, zato, organiziramo da bismo zajednički kao župa dali svoj doprinos, kako bismo donekle olakšali njihovu patnju.

Zato će naša župa u nedjelju, 25.05.2014., skupljati milodare preko svih misa. Ako netko želi više donirata i dobiti „Spendequitung“ može to učiniti poslje mise ili kroz sljedeći tijedan u župnom uredu. Sakupljeni novac poslat ćemo na Hrvatski Caritas i Caritas Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine u razmjeru 1/3 za Hrvatski Caritas, a 2/3 za Caritas Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine. Ako sami želite poslati svoj prilog možeto to učiniti na niže navedenim kontima od jednog i drugog Caritasa.
Hranu, piće, higijenske potrebštine ... ne bi ovdje kupovali, pa ih dolje vozili, nego bi poslali novac da oni dolje kupe što im je najpotrebnije.
Ako bude trebalo skupljati robu to ćemo vam u nedjelju preko misa reći.
Hrvatska župa je već poslala 1.000.- € pomoći.
Svim darovateljima i sudionicima u akciji solidarnosti od srca se zahvaljujem.
Neka Vam Gospodin na drugi način uzvrati!


Hrvatski Caritas, Ksaverska 12A, 10000 HR-ZAGREB
Zagrebačka banka d.d. Zagreb, Paromlinska 2, broj poslovnice: Trg bana Jelačića 012101.
IBAN: HR1123600001101621994; SWIFT(BIC) ZABAHR2X;


Caritas Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine
Mehmed bega Kapetanovića Ljubušaka 6
71000 Sarajevo, BOSNA I HERCEGOVINA
UniCredit bank d.d., Alipašina 45a, 71000 Sarajevo
IBAN: BA39 338 690 481 206 3318
SWIFT CODE: UNCRBA 22

 

 

 

Pretraživanje

Idi na vrh