Facebook

20. 04. 2013. u Heusenstammu održana je 26. biblijska olimpijada. Tema ovogdišnje biblijske olimpijade bila je "Bl. majka Terezija - žena vjere u godini vjere". Našu misiju predstavljali su Tea Lakić, Marija Jonjić, Martea Kraljević, Luka Žilić i Ivan Čondić. Između 40 ekipa iz različitih misija, naši predstavnici su prošli među 10 najboljih. A onda smo ispali u finalnom krugu. Pobjednici ovogodišnje olimpijade bili su predstavnici HKM Mainz.

Biblijska olimpijada započela je misnim slavlje u 12.00 sati. Svečano misno slavlje predvodio je vlč. Vinko Puljić, voditelj misije Siegen. Poslije misnog slavlja sudionike olimpijade pozdravile su i časne sestre Majke Terezije. A nakon pozdravnih govora, uslijedilo je i samo natjecanje. Poslije prvog dijela natjecanja, bio je i ručak. Nakon ručka i ispravljenih pismenih ispita, uslijedili su i usmena ispitivanja. Kao i obično bilo je teško pronaći pitanje na koje djeca nisu znala točan odgovor, ali nažalost kao i u svakom natjecanju netko mora izgubiti. No kako reče animator programa dr. Adolf Polegubić, nitko nije izgubio jer svi smo pobjedili, naučili smo nešto novo, obogatili svoju vjeru, a na poseban način malo smo se približili bl. majci Tereziji. A ako njezin duh i njezina karizma bude makar malo utjecala na naš život, dobili smo mnogo za naš život.

Ove godine predstavlja nas je samo jedna ekipa, iako smo krenuli s mnogo više ambicija, neki su posustali putem, zbog različitih obveza i spriječenosti, no nadamo se kako će nas ipak biti više u sljedećem izdanju biblijske olimpijade. Do tada neka nas sve prati zagovor bl. majke Terezije.

Pretraživanje

Idi na vrh