Najavljujemo

Nema nadolazećih događaja!
Facebook

U Petak, 3. 5. 2019., imat ćemo klanjanje u crkvi sv. Ante, preko jojeg ćemo moliti za Duhovna zvanja, to će biti uvod u tjedan molitve za duhovna zvanja.

Zato zamolimo Oca nebeskog da pošalje u nas svoga Svetog Duha, da on vodi, krijepi i potiče našu volju kroz ovaj tjedan, ali i cijelog života, kako bi što bolje mogli odgovoriti na poziv Isusa Krista: „Molite Gospodara žetve da pošalje radnika u žetvu svoju.“
Molimo Gospodina da u nama probudi sveti nemir, koji nam neće dati da nam bude svejedno hoće li biti duhovnih zvanja u našoj Crkvi.

Koji nam neće dati da budemo ravnodušni hoće li biti onih koji nas hrane njegovim Tijelom, onih koji nam daruju Njegovo oproštenje, onih koji će nas tješiti nadom koja nam je od Njega zasjala kada budemo na času našeg prelaska u vječnost, onih koji će prema nama biti njegova ispružena ruka u ovom svijetu. U našoj župi molit ćemo za duhovna zvanja prije svakodnevnih svetih misa krunicu, a u svetim misama, kroz molitvu vjernika. Tjedan molitve za Duhovna zvanja završit ćemo Susretom mladih, na temu Duhovna zvanja. Susret mladih će biti u Nedjelju, na Nedjelju Dobrog Pastira, 12. 5. 2019., s početkom u 19 sati, u hrvatskom centru!

Pozivamo sve mlade da sudjeluju na ovom susretu, koji je uvijek lijepo druženje sa vršnjacima, kako bi naučili nešto o svećenčkom i redovničkom pozivu, razmišljajući i o svom vlasitom pozivu!

MOLITVA ZA SVEĆENIČKA I REDOVNIČKA ZVANJA
Isuse dobri Pastiru, Ti si došao da potražiš i usrećiš ono što se izgubilo. Osnovao si svećeništvo Crkveda kroz sva vremena nastave Tvoje djelo. Usrdno te molimo pošalji radnike u svoj vinograd, pošalji dostojne svećenike u svoju Crkvu, pošalji redovnike, pošalji redovnice. Daj da svi, koje si odvijeka izabrao za svoju službu, slijede Tvoj poziv i da se nitko nepozvan ne nametne tvojemu svetištu. Jačaj sve svećenike i redovnike u njihovom svetom zvanju. Blagoslovi im djela i napore. Učini da budu sol zemlje. Sol koja čuva od svakog kvarenja, svjetlost svijeta koja svim vjernicima svijetli riječju i primjerom. Podaj im mudrost, strpljivost i jakost da promiču Tvoju slavuda prošire u srcima ljudi Tvoje Kraljevstvoi privedu povjerene im duše k vječnom životu.Amen.

Pretraživanje

Idi na vrh