Najavljujemo

Nema nadolazećih događaja!
Facebook

Na Veliki petak, 19.4.2019., naša župa je i ove godine organizirala procesiju s križem ulicama grada Frankfurta, to je tradicionalana procesija naših vjernika na ovaj dan, koja traje od Domovinskog rata, gdje se moli za sve potrebe, za sve naše drage, za našu Domovinu…, promišljajući o Božjoj velikoj ljubavi prema svima, kojoj se možemo uvijek utjecati jer nas neizmjerno ljubi, što je najvidljivije našim ljudskim očima u Isusovu križu, kojeg smo u procesiji slijedili.

Procesija je pošla od Römerberga, potom ulicama: Näue Krämer, Hauptwache, Zeil, Kurt Schumacherstr., Mainkai i završila je ulaskom u Katedralu.
U 17:30 u katedrali sv. Bartolomeja uslijedili su obredi Velikog petka: Pjevanje izvještaja Isusove Muke, našega župskog mješovitog zbora, nakon čega su svećenici pjevali i čitali molitvene zazive. Poslije tog prvog dijela uslijedio je drugi dio obreda, a to je ljubljenje križa, koji se sastojo od donošenja križa u prezbiterij i pjevanja; „Evo drvo križa…“, nakon toga otkrivenom križu su se najprije poklonili i poljubili ga svećenici, potom ministranti, a nakon toga i svi vjernici. Zadnjim dijelom obreda Velikog petka Svetom pričesti i završnom molitvom, svi su se razišli u tišini.

Pretraživanje

Idi na vrh