Najavljujemo

Nema nadolazećih događaja!
Facebook

Naša župa već nekoliko godina organizira sa Velikog četvrtka na Veliki petak cjelonoćni klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom, u našoj župskoj kapelici. Iz godine u godinu je sve veći broj vjernika koji prisustvuju cjelonoćnom klanjanju.
Klanjanje je započelo Gecemanskom urom, koju je predvodio fra Ivan i na taj način uveo u cijelonoćno klanjanje sve prisutne. Nakon Gecemanske ure, koja je trajala do 24:00 sata, i razmišljanja o Isusovoj tjeskobi i ostavljenosti, ali iznad svega i snazi molitve, ušli smo u cijelonoćno razmišljanje o Isusovim zadnjim riječima, koje je rekao sa križa.
Naime, svakoga punog sata bi se meditiralo o jednoj od sedam Isusovih rečenica s križa (1. Oče, oprosti im, jer ne znaju što čine!, 2. Zaista, tebi kažem, danas ćeš biti sa mnom u raju!, 3. Ženo, evo ti sina! Sinko, evo ti majke!, 4. Žedan sam!, 5. Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?, 6. Oče, u ruke tvoje predajem duh svoj! i 7. Dovršeno je!). Svako meditativno promišljanje o pojedinoj rečenici bi se zaključilo pjesmom i nastavilo s tišinom do slijedećeg punog sata.
Cjelonoćno klanjanje je završilo u 07:00 sati, završnom molitvom, litanijama Muke Isusove i Blagoslovom s Presvetim oltarskim sakramentom.
Sve su popratili svojim sviranjem i predvođenjem pjevanja Stjepan (cijelu noć), Franciska i ob. Geljić-Viljušić (završni dio). A molitve tijekom klanjanja je animirao Franjevači svjetovni red sa svojim duhovnim asistentom, fra Ivanom.

Pretraživanje

Idi na vrh