Facebook

U nedjelju 7. travnja 2019. u crkvi svetog Ante slavljena je misa s djecom u 18 sati. Peta korizmena nedjelja u središtu svoje evanđeoske misli prikazuje susret Isusa i preljubnice.

Svima poznati susret iz kojeg uvijek možemo učiti što znači oprost i kako oprost unijeti u svoj život. Na zanimljiv način djeca su to i prikazala tijekom svete mise.Poslije evanđeoskog navještaja kroz kratku izvedbu djeca su prikazala ono što svakodnevno znamo ponavljati u životu, a to je suditi bližnjega,i kako se učiti opraštati i ljubiti bližnjega. Fra Kristijan je u tom smislu nastavio svoju propovijed govoreći da je i smisao korizmenog vremena vježbanje u toj vježbi opraštanja koja se mora pronijeti kroz cijeli život. Za vrijeme svete mise pjevao je dječji zbor i svirao naš Mali Pax koji su svojim melodijama i glasovima potvrdili poznatu misao svetog Augustina: „Tko pjeva, dvostruko moli.“ Neka Gospodin učini da i naša molitva za opraštanjem urodi plodom u našim srcima.

Pretraživanje

Idi na vrh