Facebook

Korizma je vrijeme bliže priprave na Uskrs, koji je cijeli smisao našeg vjerovanja. Nije nevažno pitanje kako korizmu iskoristiti i kako se našu najveću svetkovinu pripremiti. Kako bi vam pomogli, stavljamo pred vas jednu poučnu i poticajnu priču:
U jednom selu, na njivi je radila jedna starija žena koja je skupljala krumpir u košaru. Putem pored njene njive prolazio je njezin župnik, a ona je to iskoristila da mu se požali na njeno duhovno stanje:

“Gospodine velečasni, ja imam problem. Koliko god da čitam Sveto pismo, ništa mi ne ostaje, jer sam već stara i gotovo ništa ne pamtim. Kako to riješiti?”
“Ah gospođo da bih vam to objasnio, uzmite ovu košaru i donesite mi u njoj vode iz potoka.” reče župnik. Žena ode zbunjena, uzme košaru i ode na potok. Pokušala je nekoliko puta zagrabiti vode košarom, ali je voda odmah iscurila. Sva razočarana vratila se je župniku i rekla mu:
“Očito mi želite reći da je moj um sličan ovoj košari. Jednostavno ne može zadržati vodu.”
“Da, upravo sam vam to i želio reći. Međutim htio sam vam ukazati i na drugu sliku. Pogledajte svoju košaru kakva vam je sada?” Odgovori župnik: “Sada je čista. Nije više od blata.” reče gospođa.“Ako čitate Božju riječ, ona će vas čistiti kao što je voda očistila ovu košaru bez obzira što ju nije u stanju zadržati.” završi razgovor svećenik.
Spominjući se Isusove posljednje rečenice iz prošlonedjeljnog evanđelja: „Dobar čovjek iz dobra blaga srca svojega iznosi dobro, a zao iz zla iznosi zlo. Ta iz obilja srca usta mu govore.“, neka i nama ova Korizma, kroz Božju Riječ, bude na izgradnju dobra blaga srca, odričući se svakog zla, kako bi nam, uistinu, iz obilja srca i usta govorila.
Korizma započinje Pepelnicom – Čistom srijedom, kada je zapovjedni post i nemrs. Taj dan svetu misu u našoj župi slavimo u crkvi sv. Ante u 19 sati, a preko mise bit će obred pepeljavanja.

Pretraživanje

Idi na vrh